Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania większej zmienności na notowaniach popularnych walut. Wśród najistotniejszych bez wątpienia wymienić należy dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii oraz ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Z raportu Office for National Statistics wynika, że po spadku o 19,8 proc. w II kw. br., brytyjska gospodarka wzrosła w trzecim kwartale o 15,5 proc., co jest największym kwartalnym wzrostem w historii. Nie zmienia to jednak faktu, iż w stosunku do analogicznego okresu roku 2019, brytyjska gospodarka skurczyła się o 9,6 proc.

Z najnowszego raportu Department of Labor wynika natomiast że, w tygodniu kończącym się 7 listopada 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 709 tys., co stanowi spadek o 48 tys. w stosunku do zrewidowanego dodatnio do 757 tys. poziomu z poprzedniego tygodnia.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do dolarów nowozelandzkiego, australijskiego i kanadyjskiego oraz funta szterlinga. Deprecjację amerykańskiej waluty dostrzec można było natomiast w relacji do jena japońskiego oraz franka szwajcarskiego i euro.

Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

AUD/USD w okolicy technicznego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej AUD/USD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, gdzie już na początku tygodnia pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownych spadków.

AUDUSD Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWIG20 stracił w czwartek 0,1%. Allegro straciło na zamknięciu aż 3,93%!
Następny artykułBlok po 22 – 12 listopada 2020: EUR/USD, Złoto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here