Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja raportu z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz dane dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej.

Kurs funta największym przegranym środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:45 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w stosunku do funta szterlinga, który w relacji do USD tracił dziś aż 0,60%.

Jako ciekawostkę warto także dodać, że dokładnie 223 lata temu, 26 lutego 1797 roku Bank of England (BoE) wyemitował pierwszy banknot o nominale 1 funta.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

Kurs euro przerywa wzrosty! EUR wróci do spadków?

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro zyskiwał w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od minionego piątku. Zgodnie z moją wcześniejszą projekcją, w wyniku tej aprecjacji rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs funta mógłby wrócić do spadków.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

Kurs funta neguje wtorkowe wzrosty

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji rynek zanegował całe wczorajsze wzrosty. Jeżeli tylko kurs funta dalej będzie osłabiał się w relacji do USD, w najbliższym czasie mogłoby dojść do ponownego przetestowania dolnego ograniczenia formacji trójkąta rozszerzającego.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNieznaczny wzrost zapasów ropy naftowej w USA. Kurs czarnego złota wzrośnie do linii trendu?
Następny artykułDuzy spadek Bitcoina, Ethereum i Altcoinów! Czego możemy się spodziewać?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here