Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Przez wzgląd, iż dziś trzeci dzień roboczy kwietnia, już przed południem poznaliśmy najnowsze, marcowe odczyty wskaźników PMI dla sektorów usługowych. Dla inwestorów najważniejsze były oczywiście dane z Niemiec, strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. Wszystkie te raporty wypadły fatalnie. Okazało się bowiem, że przez radykalne działania rządów mające na celu walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wartości wskaźników zaliczyły największy miesięczny spadek w historii osuwając się tym samym do najniższych poziomów od początku prowadzenia badań.

Może Cię zainteresować: 

W godzinach popołudniowych poznaliśmy także najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Wynika z niego, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w marcu 2020 roku wyniosła -701 tys. etatów. Mówiąc wprost, w ciągu miesiąca zlikwidowano ponad 700 tysięcy etatów, co w naturalny sposób przyczyniło się do wzrostu stopy bezrobocia z 3,5% do 4,4%.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:15 zauważymy, że mimo fatalnych danych z USA, dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było wobec funta szterlinga, który w relacji do USD tracił aż 1,10%.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

Kurs euro spada piątą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro osuwa się w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Wskutek tych spadków rynek osunął się w okolice lokalnego wsparcia w wysokości 1.0780. Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, kurs euro mógłby osunąć się nawet w okolice marcowych dołków tj. 1.0660 USD.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD Daily

Kurs funta wybija dołem z konsolidacji

Notowania pary walutowej GBPUSD od tygodnia poruszały się w trendzie horyzontalnym. Wskutek dzisiejszego osłabienia funta wobec dolara, rynek wybił jednak dołem z tej konsolidacji, co przynajmniej z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji GBP.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H1

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRopa naftowa w przyszłym tygodniu nadal będzie znajdowała się pod presją
Następny artykułBitcoin i XRP gotowe na rajd wzrostowy, uważają analitycy XTB
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here