Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość ciekawie. Już w trakcie sesji azjatyckiej dowiedzieliśmy się bowiem, że australijska gospodarka rozwijała się w III kw. br. w tempie 3,3 proc., co w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego przełożyło się na spadek PKB “zaledwie” o 3,8 proc. Warto bowiem przypomnieć, że w II kw. skurczyła się ona aż o 6,4 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po południu poznaliśmy natomiast raport z amerykańskiego rynku pracy. Wynika niego, że poziom zatrudnienia w USA rośnie znacznie wolniej niż oczekiwano. Pomimo prognoz zakładających wzrost zatrudnienia o 410 tys., w listopadzie br. amerykańska gospodarka zwiększyła się bowiem tylko o 307 tys. miejsc pracy.

Chociaż w listopadzie nastąpił wzrost zatrudnienia, jego tempo dalej zwalnia – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego największa aprecjację dostrzec można było w relacji do funta szterlinga. Większe wzrosty od USD odnotowały w trakcie środowego handlu natomiast kursy euro i franka szwajcarskiego.

Dane z godz. 18:10 | Źródło: finviz.com

Kurs euro powyżej 1,20 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro już wczoraj dziś powyżej 1,20 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Jeżeli tylko aprecjacja wspólnej waluty będzie kontynuowana, kurs euro mógłby w najbliższym czasie wzrosnąć do 1,2240 USD, bądź nawet do 1,25 USD.

Zobacz także: Kurs euro wzrośnie do 1,25 USD – prognozuje Goldman Sachs

EURUSD Daily

Kurs dolara najniżej od “Czarnego Czwartku”

Silna deprecjacja dolara amerykańskiego sprawiła, że kurs pary walutowej USD/CHF wybił dołem z trwającej od końcówki lipca br. konsolidacji i znalazł się na najniższym poziomie od Czarnego Czwartku, tj. od połowy stycznia 2015 roku.

USDCHF Daily

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 2 grudnia 2020 roku
Następny artykułBlok po 22 – 2 grudnia 2020: GBP/USD, USD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here