Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały jedynie dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego w strefie euro i sprzedaży detalicznej w USA. Żadna z tych publikacji nie wywołała jednak większej zmienności na notowaniach EUR i USD.

Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką powinny natomiast zainteresować raporty Głównego urzędu Statystycznego dot. inflacji konsumenckiej i dynamiki wzrostu gospodarczego oraz odczyt zaprezentowanego przez Biuro inwestycji i Cykli Ekonomicznych Wskaźnika Przyszłej Inflacji (WPI). Ponieważ wszystko to opisałem już szczegółowo w osobnym artykule, wspomnę tu jedynie, że ceny dóbr i usług rosły w styczniu w tempie 4,4%, co jest największym wzrostem od czerwca 2011 r. a PKB Polski na poziomie 3,1% okazało się najgorszym od 2016 roku.

Biorąc pod uwagę dane z godziny 16:05 zauważymy, że kurs funta zamienił się z euro miejscami. O ile wczoraj to euro było najsłabszą a funt najsilniejszą spośród walut grupy G8, to dziś jest dokładnie na odwrót. Kurs funta notuje spadki w stosunku do wszystkich pozostałych walut G8, a kurs euro umacnia się w relacji do nich. Warto zwrócić jednak uwagę, że dzisiejsza zmienność jest znacząco mniejsza niż to miało miejsce w trakcie czwartkowej sesji.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:05 | Źródło: finviz.com

Kurs funta największym przegranym piątkowej sesji
GBP przerywa serię wzrostów

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających od początku tygodnia wzrostów rynek dotarł w okolice pokonanej w minionym tygodniu linii lokalnej tendencji wzrostowej. W dniu dzisiejszym pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, kurs funta mógłby wrócić do spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 1.2770.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Kurs euro największym wygranym piątkowej sesji
EURGBP na jednym z najniższych poziomów od czerwca 2016 r.

Na notowaniach pary walutowej EURGBP a dostrzec możemy jednak, że przez wzgląd iż dzisiejsza aprecjacja euro i deprecjacja funta są znacząco mniejsze niż wcześniejsze osłabienie euro i umocnienie funta, rynek ten w dalszym ciągu znajduje się na jednym z najniższych poziomów od czerwca 2016 roku.

Warto zwrócić uwagę, że kurs EURGBP testuje obecnie niezwykle istotne wsparcie, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w rejon 0.8060.

Kurs pary walutowej EURGBP
EURGBP Weekly

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZwrot euro (EUR/USD) będzie kluczowy dla PLN. Kurs złotego z szansą na odbicie
Następny artykułKurs funta odrzuca wieloletnie szczyty. Ile kosztuje euro, dolar i frank w Walentynki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here