Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym stosunkowo spokojnie. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych. Na szczególną uwagę zasługiwały przede wszystkim protokoły z ostatniego posiedzenia Banku Rezerw Australii (RBA), z których wynika, że instytucja jest gotowa do przeprowadzania skupu obligacji rządowych w dłuższym okresie czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wart uwagi był także raport z brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego, że wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w marcu złożyło 12,1 tys. obywateli UK. Odczyt ten okazał się wielokrotnie lepszy od prognoz zakładających wzrost aż o 172,5 tys.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański i euro umacniały się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Warto zwrócić uwagę, że mimo stosunkowo optymistycznych danych z brytyjskiego rynku pracy, to kurs funta odnotował dziś największe spadki.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro w okolicy technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym, którego dolne ograniczenie stanowi wsparcie w wysokości 1,0820 USD a górne – pokonana już jakiś czas temu linia tendencji wzrostowej będąca dolnym ograniczeniem wcześniejszego kanału.

Wskutek trwających od wczoraj spadków rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia tej formacji, gdzie dziś ponownie pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko wsparcie to po raz kolejny zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wzrostów.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD H4

Kurs funta zmierza w kierunku 1,22 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek ten wybił dołem z ówczesnej konsolidacji, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet w okolice 1,22 USD.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWtorek na GPW: Czerwono na WIG20. Akcje Alior Banku i CCC spadają o 8%
Następny artykułKurs euro, dolara, franka w górę, funt w dół do złotego we wtorek 21 kwietnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here