Naga MarketsKurs funta najsłabszym walorem piątku. EUR/USD w miejscu przez większość dniaFundusz odbudowy UE i Brexit były dwoma kluczowymi czynnikami ograniczającymi wzrosty euro i na szczęście pierwszy z nich został rozwiązany. Gdyby nie zagrożenie związane z “twardym” Brexitem, kurs EUR/USD byłby prawdopodobnie bliski 1,23 biorąc pod uwagę globalne tendencje kursu dolara.

Kurs dolara: niedźwiedzi trend nie ustaje

Dolar nadal spada do nowych tegorocznych minimów – zgodnie z sezonowymi wzorcami. Ruch ten jest silnym wsparciem dla światowej gospodarki, ponieważ skutecznie eksportuje niskie stopy procentowe z USA na cały świat. Zapewne można powiedzieć, że słaby dolar i wysoki kurs EUR/USD przyczyniły się wczoraj do gołębiej polityki EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Głównym motorem niedźwiedziego trendu dolara jest połączenie nadziei na ożywienie gospodarcze (oraz oczekiwania rosnącej inflacji) oraz FED-u przygotowanego do dalszego podgrzewania gospodarki – zapewniającego ujemne realne stopy procentowe USA – a strategia ta wydaje się działać.

W tym pierwszym przypadku, oczekiwania inflacyjne Stanów Zjednoczonych, oparte o rentowności obligacji skarbowych, utrzymują się na najwyższym w tym roku poziomie 1,90%. Warto zwrócić uwagę na oczekiwania inflacyjne z sondażu University of Michigan, który zostanie opubligowany dziś o godzinie 16 CET. Jeśli chodzi o drugą kwestię polityki Fed, oto nasz najnowszy przegląd.

– W związku z tym, że Kongres walczy o przyjęcie ponadpartyjnej ustawy stymulującej, spodziewamy się, że Rezerwa Federalna pozostanie gołębia. Ta kombinacja czynników prowadzi do odpływu kapitału od dolara i przekierowuje je w szczególności na rynki wschodzące, gdzie, wydaje się, że lokalne banki centralne interweniują, aby zwalniać tempo napływu – sądząc po wzroście w ciągu tygodnia o 16 mld USD rezerw dolarowych zagranicznych banków centralnych utrzymywanych przez FED w depozycie – komentowali analitycy ING.

Brexit i brak bodźców fiskalnych w USA wyglądają na dwa kluczowe zagrożenia dla trendu dolara w najbliższym czasie, ale najbardziej prawdopodobny wydaje się nam ruch DXY w kierunku 90 punktów.

Kurs euro: Mile widziane zatwierdzenie umowy budżetowej

Zatwierdzenie budżetu UE/funduszu odbudowy oraz Brexit były dwoma kluczowymi czynnikami powstrzymującymi wzrost kursu euro, ale na szczęście ten pierwszy problem został rozwiązany. Fundusz odbudowy o wartości 750 mld EUR wsparty unijnym długiem wygląda bardzo pozytywnie dla europejskiego projektu.

– Jak zauważyliśmy wczoraj, EBC trudno było spełnić gołebie oczekiwania. Werbalna interwencja polegająca na “bardzo uważnym” obserwowaniu kursu wymiany prawdopodobnie nie wystarczy, by zamaskować kurs EUR/USD, ponieważ EBC nie może poprzeć tej groźby interwencją walutową i nie jest w nastroju do obniżania stóp procentowych – może jedynie mieć nadzieję na spowolnienie rajdu – pisał ING.

Gdyby nie groźba “twardego” Brexitu, kurs EUR/USD byłby prawdopodobnie bliski 1,23, biorąc pod uwagę globalny trend dolara.

Kurs funta : Zanikające zaufanie

Brytyjski rynek coraz poważniej traktuje zagrożenie związane Brexitem bez porozumienia, o czym świadczy duży spadek rentowności obligacji państwowych. Dzisiaj można spodziewać się kolejnych ciężkich rozmów przed niedzielnym deadlinem. EUR/GBP może wzrosnąć powyżej 0,9150/70.

AUD: Na czele walut towarowych

AUD prowadził wzrosty walut towarowych w związku z silną zwyżką cen rudy żelaza. Choć wątpimy w długoterminowość rajdu rudy żelaza, trudno jest negować ten trend w krótkim terminie, czy też utrzymanie trendu wzrostowego walut towarowych do początku 2021 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here