Naga MarketsKurs funta najsłabszą walutą 2. dzień z rzędu – Świat Walut Marka RogalskiegoOfensywa Wielkiej Brytanii wokół Brexitu i odważne zapowiedzi chęci przeprowadzenia go w „twardej” formie powodują, że kurs funta drugi dzień z rzędu jest jedną z najsilniej tracących walut w gronie gospodarek G8. Notowania GBP/USD tracą 0,4% i spadają w okolice 1,31 USD, testując dwutygodniowe minima. Marek Rogalski w najnowszej odsłonie Świata Walut emitowanego na antenie Comparic24.tv przygląda się sytuacji popularnego kabla, kondycji eurodolara oraz omawia scenariusze otwarcia Wall Street po długim weekendzie.

  • Kurs funta osuwa się do dolara amerykańskiego piątą sesję z rzędu. Jeszcze 31 sierpnia GBP/USD testował poziom 1,35 USD, obecnie porusza się o 4 duże figury niżej
  • Notowania euro również muszą uznać wyższość dolara amerykańskiego, chociaż poziom 1,18 USD ciągle zapewnia ważną strefę wsparcia
  • S&P 500 otworzy się we wtorek po długim weekendzie. W piątek indeks testował wsparcie na wysokości 3400 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują


zbiory soi

Cena soi rośnie już piąty tydzieńHard Brexit ponownie na stole. Kurs funta cierpi przez ultimatum Borisa Johnsona

Boris Johnson na kilka miesięcy przed zakończeniem fazy przejściowej Brexitu zaczyna coraz agresywniej negocjować z Unią Europejską i jest gotowy opuścić jej struktury bez porozumień handlowych, celnych oraz granicznych, jeżeli nie uda się osiągnąć konsensusu do połowy przyszłego miesiąca. Zdaniem analityków może to być jednak tylko i wyłącznie ryzykowna taktyka negocjacyjna.

– (…) wątek zamieszania wokół Brexitu zaczyna ciążyć brytyjskiej walucie. Rynek obawia się tego, co wydarzy się w środę – według doniesień rząd premiera Borisa Johnsona może wtedy przedstawić nowe założenia wobec Irlandii Północnej, które wywracają wcześniejsze ustalenia z UE – komentował Marek Rogalski.

Niezależnie od tego w co gra Johnson, wyraźnie psuje to nastroje na funcie szterlingu, który jeszcze niedawno testował wielomiesięczne maksima. Jak zauważa Marek Rogalski, na wykresie GBP/USD doszło do złamania linii trendu wzrostowego rysowanej od końca czerwca bieżącego roku, co zwiększa szanse spadku w kierunku 1,30 USD.

– Ruch jest pogłębiany zmierzamy w stronę 1,31 USD na parze GBP/USD, a silniejsze wsparcie widoczne jest dopiero w okolicach poziomu 1,30 USD. Jeżeli rzeczywiście premier Johnson jutro coś pokaże, to miejsce może mieć coś co ja nazywam wyładowaniem emocji – dodawał główny analityk DM BOŚ zalecając ostrożność przy poziomach najbliższych wsparć.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here