Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały jedynie dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Niemiec.

O godzinie 16:00 poznaliśmy także najnowszy raport dot. zaufania konsumentów. Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board zwraca uwagę, że zaufanie konsumentów nieco się poprawiło w lutym, po wzroście w styczniu. Pomimo spadku Wskaźnika Obecnej Sytuacji, konsumenci nadal postrzegają obecną sytuację dość korzystnie. Krótkoterminowe oczekiwania konsumentów poprawiły się, a w połączeniu z solidnym wzrostem zatrudnienia, powinny wystarczyć do dalszego wspierania wydatków i wzrostu gospodarczego w najbliższym czasie. 

Osoby interesujące się naszą gospodarką mogła zainteresować natomiast przedpołudniowa publikacja raportu z rodzimego rynku pracy. Wynika z niego, że z końcem stycznia br. w urzędach zarejestrowanych było 922,2 tys. bezrobotnych, tj. o 55,8 tys. (o 6,4%) więcej niż przed miesiącem, ale o 100,9 tys. (o 9,9%) mniej niż przed rokiem. Fakt ten sprawił, że stopa bezrobocia wzrosła w stosunku do grudnia ub.r. aż o 0,3 p.proc. do 5,5%, co jest największym miesięcznym wzrostem od stycznia 2019 r. Optymistycznym jest jednak fakt, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy odnotowano jej spadek o 0,6 p.proc.

Kurs funta największym wygranym wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do dolara nowozelandzkiego. Najsilniejszą spośród walut G8 był w trakcie wtorkowej sesji natomiast kurs funta, który w relacji do dolara amerykańskiego zyskiwał aż 0,67%.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro rośnie trzecią sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od trzech dni. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie kurs euro mógłby dotrzeć w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD Daily

Kurs funta zmierza w kierunku górnego ograniczenia trójkąta

Potencjalnych wzrostów spodziewać moglibyśmy się także na notowaniach pary walutowej GBPUSD, której kurs porusza się od pewnego czasu w trendzie horyzontalnym tworzącym formację trójkąta rozszerzającego.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFatalne prognozy analityków, PKB Polski w dół w 2020 roku
Następny artykułRynek Whiskey w Polsce wart 3 mld zł. Wolf & Oak Distillery chce zostać jego ważną częścią
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here