Naga MarketsMimo częściowego zażegnania kryzysu pandemicznego, Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami wynikającymi z Brxitu, wskutek którego Wyspy opuściło wielu pracowników z Europy. Fakt ten sprawił, że niemal z dnia na dzień zabrakło kierowców mogących dostarczać najpotrzebniejsze towary. Mimo to, Boris Johnson uspokaja, że sytuacja zaczyna się normować i apeluje do obywateli, by Ci robili normalne zakupy zamiast gromadzić zapasy.

Kurs funta spadnie do 1,3150 USD

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Wielkiej Brytanii, kurs funta osunął się do najniższego poziomu od grudnia 2020 roku. Zdaniem ekonomistów Westpac, to jednak jeszcze ie koniec deprecjacji szterlinga. W ich ocenie, notowania GBP mogą bowiem osunąć się nawet do 1,3150 USD z 1,3450 USD obecnie.W ocenie ekspertów, pomimo potwierdzenia bardziej jastrzębiego stanowiska Banku Anglii (BoE), zerwanie łańcuchów dostaw, brak siły roboczej i presja polityczna mogą zepchnąć kurs pary walutowej GBP/USD w kierunku 1,3150-75 przed publikacją twardych danych makroekonomicznych w połowie października.

GBPUSD Daily

– Brak kluczowych twardych danych do połowy miesiąca pozostawia GBP podatnym na dalszą presję wynikającą z upolitycznienia jego obecnego łańcucha dostaw i problemów związanych z brakiem siły roboczej – wskazali ekonomiści Westpac.

Podobnego zdania jest także Karen Jones, szefowa zespołu analiz technicznych FICC w Commerzbanku, która spodziewa się, że kurs funta spadnie do 200-tygodniowej średniej ruchomej na poziomie 1,3160 USD.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

invest
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti notowania | prognozy btc | wykres nasdaq | kurs lewa prognozy | playway akcje rekomendacje | internetowy kurs funta | akcje | kur euro |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRainbow Tours miało 14,57 mln zł straty netto w I poł. 2021 r.
Następny artykułEnea odbija od linii trendu. Szansa na zakończenie 15% korekty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here