Kurs polskiego złotego nie może zaliczyć poniedziałkowej sesji do udanych. Osłabiał się on bowiem dziś w stosunku do euro, franka i dolara. Jedynie funt szterling był dziś słabszy od PLN.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2624 Euro
USDPLN 3,7662 dolar
GBPPLN 4,7807 funt
CHFPLN 3,8066 frank

Kurs euro w okolicy kluczowego wsparcia

Kurs euro rozpoczął nowy tydzień nieśmiałymi wzrostami. Tendencja ta nie była jednak zbyt silna i notowania wspólnej waluty wciąż znajdują się poniżej 4,27 zł. Jeżeli dzisiejsza aprecjacja okaże się jedynie chwilowa, niewykluczone, że kurs euro osunie się w najbliższym czasie do 4,2490 zł.

Kurs euro w okolicy kluczowego wsparcia

Kurs franka łapie oddech

Nieśmiałe wzrosty dostrzec dziś można było także w przypadku kursu franka szwajcarskiego. Mało prawdopodobne wydaje się jednak obecnie, by mogło to zmienić nastawienie rynku, które od kilku dni jest pro-spadkowe. Jeżeli tylko deprecjacja franka będzie kontynuowana, jego kurs mógłby osunąć się docelowo nawet w rejon 3,7824 zł.

Kurs franka łapie oddech

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

To już ponad miesiąc od kiedy kurs funta traci dynamicznie na wartości. Wyprzedaż ta doprowadziła już do pokonania dwóch technicznych poziomów wsparcia i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej w rejonie 4,76 zł.

Kurs funta zmierza w kierunku linii tendencji wzrostowej

Kurs dolara re-testuje wsparcie

Kurs dolara nieznacznie zyskuje w trakcie poniedziałkowej sesji. Wskutek tych wzrostów doszło już do przetestowania od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W jego okolicy pojawiła się jednak reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby docelowo osunąć się w rejon 3,74 zł bądź nawet 3,7150 zł.

Kurs dolara re-testuje wsparcie

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – dolar amerykański największym wygranym sesji
Następny artykułBlok po 22 – 10 czerwca 2019: AUD/USD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here