Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Kurs dolara największym wygranym sesji

Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Wszystko to za sprawą ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach najpopularniejszych walut. Według danych z godziny 16:20 dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w relacji do dolara australijskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:20 | Źródło: finviz.com

AUDUSD najniżej od marca 2009 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek znalazł się na najniższym poziomie od marca 2009 roku i jednym z najniższych od maja 2003 roku. Jeżeli tylko obecnie testowane wsparcie zostanie trwale pokonane, wówczas kurs mógłby osunąć się nawet do 0.5660.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Monthly

Kurs funta najniższej od 5 miesięcy

Kurs funta nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Licząc od poniedziałkowych szczytów osunął się on bowiem w relacji do dolara amerykańskiego o 4,76%. Warto zwrócić uwagę, że jest to najszybsza deprecjacja GBP od pierwszej połowy października 2016 r. Fakt ten sprawił, że notowania pary walutowej GBPUSD pokonały niezwykle istotne wsparcie w wysokości 1.2750. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 1.2520.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFrank najdroższy od ponad 3 lat
Następny artykułBitcoin a kryzys gospodarczy. Pytamy o zdanie ekspertów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here