Naga Markets

Kurs funta nadal znajduje się w konsolidacji. Analiza techniczna notowań GBP/JPYCena 154.50 dziś po raz drugi atakowana jest jako opór. Miejsce to może być końcem korekty, o czym przypomina porównanie jej długości z jedną z pierwszych korekt w aktualnych spadkach.

Kurs funta porusza się bez zdecydowanego kierunku

Taki scenariusz zakłada wiec wyprzedaż funta brytyjskiego w stronę najbliższego wsparcia. Jest nim niebieska strefa 152.50. Obie ww. wartości znajdują uzasadnienie w dotychczasowej strukturze wykresu, która zbliżona jest do konsolidacji. Wspomniany ruch boczny z większej skali ma szansę trwać, co wynika z braku nowego szczytu powyżej 158.20, jak i utrzymania głównego wsparcia 148.50.Wskaźnik MACD znajduje się blisko linii zero, co daje równe szanse obu siłom rynkowym na kolejny ruch. RSI także nie ułatwia zadania, gdyż znajduje się niemal idealnie pośrodku zakresu amplitudy swoich wahań. Pozostaje wiec zaufanie czystemu wykresowi, a ten sugeruje kontynuacje spadków.

Notowania GBPJPY
Notowania GBPJPY

Sytuacja mogłaby się zmienić, gdyby GBP przeskoczył przez zieloną linię FE100. Wtedy kolejnym przystankiem może być 156.00 a w dalszej przyszłości 158.20.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here