Kurs funta nadal w w tej samej strefie. GBP/PLN broni się przed dalszymi spadkamiRynek funta szterlinga wobec polskiego złotego z kolei broni swoich wsparć – w odróżnieniu od rynku dolara amerykańskiego. W tym momencie zatem para walutowa GBP/PLN oscyluje w zakresie 4,85 PLN i nie jest na razie pewnym, czy rynek będzie kontynuował wyprzedaż, czy też ponownie spróbuje zbliżyć się do lokalnych oporów. Obecnie szansa na zejście jest większa ze względu na zakres średniej kroczącej, jednak wszystko teraz zależne jest od kolejnych godzin handlu na parze. Spójrzmy zatem na wykres funta z perspektywy H4.


Kurs funta szterlinga nadal w tym samym zakresie cenowym – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjska waluta nadal znajduje się w sekwencji spadkowej wobec polskiego złotego
  • Para walutowa GBP/PLN jednak wzbrania się przed dalszymi spadkami
  • Zdaje się, że osoby zainteresowane parą funta szterlinga muszą nadal oczekiwać wyjaśnienia sytuacji
  • Rynek wskazuje na możliwość wzrostów, jednak kolejne godziny wyjaśnią co para ma w zamiarze

Środowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego kolejnym zatrzymaniem się w strefie konsolidacji. Wsparcie cenowe jest obecnie również trudne do określenia, bo choć niedawno jeszcze zakres 4,85 PLN mógł być za taki uważany, to w ostatnich dniach strefa ta była nadbijana wielokrotnie a mimo to para walutowa GBP/PLN utrzymuje się jeszcze przed spadkami. W tym momencie widać również, że zakres średniej kroczącej wspiera spadki – co powinno ostrzegać przed pozycjami długimi na parze przynajmniej do momentu jej ponownego przełamania.

Po jej przełamaniu dopiero liczyć będzie można na dalsze wzrosty, w tym i osiągnięcie wielokrotnie wspominanej strefy 4,90 PLN. Obecnie niewiele więcej można powiedzieć o parze.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 19.08.2020
Kurs funta GBPPLN H4 19.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here