Naga MarketsKurs funta nadal w górę. GBP/USD pokonuje w środę 1,3450Środa przynosi kontynuację słabości dolara, najmocniejsze są dzisiaj waluty Antypodów (AUD i NZD), co wpisuje się w globalny sentyment. Wpływ na to mają doniesienia o intensyfikacji prac nad pakietem fiskalnym w Kongresie, co zwiększa prawdopodobieństwo jego przyjęcia jeszcze w tym tygodniu. Wczoraj spikerka Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi wezwała czołowych polityków do rozmów na ten temat, a lider republikańskiej większości w Senacie dał do zrozumienia, że Kongresmeni nie wyjadą z Waszyngtonu na świąteczną przerwę bez porozumienia.

Kurs funta napędzany przez Brexit

Zwyżki kontynuuje dzisiaj funt, który jeszcze wczoraj wieczorem zareagował na doniesienia, jakoby strony miały być bliskie wypracowania porozumienia ws. umowy handlowej. Optymistycznie na ten temat wypowiedział się też premier Irlandii. Nadmierne emocje tonują jednak dzisiejsze doniesienia prasowe, zdające się sugerować, że przełomu nie zobaczymy w najbliższych dniach (będzie bliżej końca roku?). GBPUSD był rano kwotowany po 1,3470, do maksimum z 4 grudnia pozostało niecałe 70 pipsów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj w kalendarzu mamy grudniowe szacunki indeksów PMI dla strefy euro, dane nt. dynamiki sprzedaży detalicznej w listopadzie w USA, oraz wieczorny komunikat po posiedzeniu FED, oraz towarzyszącą mu później konferencję prasową Jerome Powella.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here