Kurs funta nadal przy 5,21 PLN. Czy para GBPPLN wykorzysta czwartkową sesję na podejście pod 5,24?Kurs brytyjskiej waluty nadal oscyluje w tym samym zakresie – chociaż możliwość wyjścia waluty górą jest coraz większa. W tym momencie pisząc analizę dla pary GBPPLN oscyluje ona na poziomie 5,21 PLN. Wszystko wskazuje jednak na to, że może ona wygenerować podejście do zakresu oporu – wyznaczanego z interwału czasowego H4/D1. Mowa o zakresie 5,24 PLN – jednak czy czwartkowa sesja będzie w stanie wygenerować taki ruch? Spójrzmy na interwał czasowy H4.

Finax

Kurs funta ponownie testuje zakres średniej – para GBPPLN na wykresie H4

  • Kurs funta pozostaje w zakresie poprzedniej analizy
  • Para GBPPLN ma dziś szansę podejść pod nieco wyższy poziom – 5,24 PLN
  • Rynek funta przetestował zakres średniej, która wspiera układ wzrostowy
  • Osoby handlujące parę GBPPLN powinni przyglądać się dalszej reakcji na poziomie średniej

Czwartkowa sesja rozpoczyna się dla rynku funta szterlinga od podtrzymania sekwencji wzrostowej, wcześniej jednak testując zakres średniej kroczącej. Zakres ten służy wykresowi jako dynamiczne wsparcie – mogące wygenerować kolejne podejście. Obecnie szacuje się kolejny target dla pary na poziomie 5,24 PLN, który oznaczony jest na załączonym wykresie pary. Stanowi on ważny poziom oporu – który od dawna nie może zostać jednoznacznie przełamany. Dotychczas para GBPPLN jedynie docierała do niego – natychmiast cofając po jego teście.

Dziś jeśli zakres średniej zostanie nadal utrzymany – osoby handlujące na parze GBPPLN będą mogli spodziewać się kolejnego podejścia. Negacją dalszych wzrostów będzie dopiero przełamanie zakresu średniej kroczącej, sugerując – że rynek po raz kolejny jest słaby w tych okolicach. Jednak utrzymana strefa powinna dać ruch pod 5,24 PLN – czyli podejścia 3 groszy od aktualnej ceny. Warto pamiętać, że jutro złoty będzie mógł generować nieco większe zasięgi z uwagi na dzień wolny.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 30.04.2020
Kurs funta GBPPLN H4 30.04.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here