Kurs funta nadal przy 5,03 PLN - para GBP/PLN wciąż z szansą na 5,07 - 5,09 PLNKurs funta szterlinga wobec polskiego złotego kolejną sesję pozostaje w tym samym zakresie, w którym to przyglądaliśmy się parze wczoraj. Dziś notowania GBP/PLN docierają do zakresu 5,03 PLN i nadal utrzymana powinna zostać sekwencja, dająca szansę parze na re-test poziomu 5,07 – 5,09 PLN, który jest istotnym poziomem oporu. Przecena brytyjskiej waluty w ostatnim czasie skutkowała zejściem w bardzo bliskie okolice pełnego poziomu 5 PLN, jednak obecnie zdroworozsądkowa korekta na rynku powinna się pojawić. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary GBP/PLN.

Finax

Kurs funta szterlinga nadal może osiągnąć górne ograniczenia – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Kurs  funta szterlinga nadal generuje sygnały wzrostowe na korektę ruchu
  • Para GBP/PLN oscyluje w okolicach dołka 5,03 PLN
  • Szansa na podejście dziś do pierwszego z celów jest bardzo prawdopodobne
  • Cele zostały określony na poziomach 5,07 PLN – 5,09 PLN

Wtorkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga optymistycznym akcentem, mimo tego, że rynek już wczoraj generował bardzo podobne sygnały. Wykres funta jednak nie pokazał podejścia – wręcz przeciwnie, zejście oraz oscylowanie w relatywnie wąskim zasięgu. Taki układ może jednak ulec zmianie i dzisiejsza sesja może być właściwą do tego, aby powoli zacząć realizować cele podane już podczas wczorajszego przeglądu. Mowa o zakresie 5,07 – 5,09 PLN, który z perspektywy H4/D1 jest ważnym poziomem dla pary GBP/PLN.

Zdaje się, że sytuacja może być dziś szybko wykorzystana na korzyść obozu byków, dlatego też osoby handlujące na parze powinny przyglądać się w pogoni za wyszukiwaniem sygnałów wzrostowych. Negacją dalszych wzrostów będzie dopiero moment, kiedy para GBP/PLN przekroczy poziom 5,00 PLN co w tym momencie wydaje się być mało prawdopodobne.

wykres Kurs funta GBPPLN H4 26.05.2020
Kurs funta GBPPLN H4 26.05.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here