Kurs funta nadal powyżej 4,89 PLN. Rynek GBP/PLN z chęcią ataku strefy 4,90 - 4,91 PLNPoniedziałkowa sesja rozpoczyna się dla kursu funta szterlinga wobec polskiego złotego pozytywnym akcentem ze względu na miejsce, w jakim się wykres znajduje. Para walutowa GBP/PLN nie daje za wygraną i nadal nie tylko broni lokalnych wsparć, ale i oscyluje raz po raz wokół oporu 4,90 PLN, który aż prosi się podczas kolejnych godzin o wyłamanie. Jednak to, czy funt szterling będzie w stanie to zrobić zależy wyłączenie już od obozu byków, który może wygenerować do takiego podejście odpowiedni sygnał w ciągu dnia. Warto zatem przyglądać się aktualnej sytuacji na wykresie H4 pary GBP/PLN.


Kurs funta szterlinga oscyluje w zakresie lokalnego oporu – para GBP/PLN na wykresie H4

  • Brytyjska walutowa podczas poniedziałkowej sesji oscyluje relatywnie wysoko
  • Daje to szanse parze GBP/PLN na dalsze wzrosty podczas kolejnych godzin sesji
  • Rynek może przekroczyć w końcu zakres 4,90 PLN i atakować kolejny poziom oporu
  • Warto zatem przyglądać się, czy zakres średniej kroczącej nie zostanie znów wybity

W tym momencie patrząc na nieco wyższy interwał czasowy – H4 na funcie szterlingu wobec polskiego złotego widać, że rynek nie daje za wygraną jeśli chodzi o chęć dalszych wzrostów. Daje to perspektywę dalszego podejścia wzrostowego – w tym również do zakresu 4,90 PLN, które od dawna już ma szansę być przekroczone, choć para GBP/PLN nie daje ku temu odpowiednich sygnałów. Dziś z kolei, podczas poniedziałkowej sesji handlowej warto przyglądać się wykresowi, czy nie wygeneruje odpowiednich sygnałów na przełamanie zakresu.

Jeśli do takiego ruchu dojdzie, wówczas para walutowa GBP/PLN otworzy sobie drogę do dalszych wzrostów – w tym nawet do zakresu 4,91 PLN lub lokalnego, kolejnego oporu 4,92 PLN.

wykres Kurs GBPPLN H4 24.08.2020
Kurs GBPPLN H4 24.08.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here