Banknoty funta szterlinga (GBP) o nominale 5, 10 oraz 20Notowania funta szterlinga w trakcie czwartkowej sesji osuwają się do najniższych poziomów od niemal dwóch miesięcy w stosunku do dolara amerykańskiego. Rosnące obawy co do braku porozumienia pomiędzy UK i UE ws. Brexitu determinują trwającą od kwietnia wyprzedaż brytyjskiej waluty. Od kwietnia para walutowa GBP/USD spadła ponad 1800 pips i obecnie wszystko wskazuje na to, iż cena dotrze do tegorocznych dołków w okolicach poziomu 1.2660.

Finax

Analiza interwału tygodniowego

W tym roku na notowaniach pary GBP/USD niewątpliwie dominuje trend spadkowy. Ostatnie 5 tygodni cena oscylowała między poziomami 1.30 – 1.33 i niemal zretestowana od dołu została główna linia trendu, by w końcu obecny tydzień przyniósł rozstrzygnięcie w postaci wybicia dołem. Pierwszy cel dla obecnych spadków znajduje się na rocznych minimach 1.2660. W przypadku przebicia tego istotnego poziomu wsparcia i wymienności, otworzy to drogę do 1.2370 (dołek z kwietnia 2017 r.). Jeszcze niżej znajduje się poziom 1.2116 oraz 1.20, który stanowi dwuletnie minimum ustanawiane w 2016 i 2017 roku.  Z drugiej strony, tylko przebicie oporu 1.3300 zniwelowałoby natychmiastową presję sprzedających, jednak aby tak się stało potrzebne są pozytywne wieści ws. negocjacji między Unią Europejską, a Wielką Brytanią dot. umowy handlowej, która miałaby obowiązywać po Brexicie.

Kurs funta na wrześniowych minimach. Cel to roczne minima?

Analiza interwału dziennego

Interwał dzienny wskazuje na dwa ważne lokalne poziomy. Poziom oporu 1.2922, który został w dniu dzisiejszym przetestowany tuż przed silnym impulsem spadkowym, a więc jego przebicie będzie kluczowe, jeśli rynkowe byki myślą o wzrostach na tym rynku. Wysoce prawdopodobny wydaje się test poziomu 1.2785, który stanowi wsparcie, poziom wymienności oraz jest dolnym ograniczeniem największej strefy wolumenowej na D1. Jego przebicie otworzy drogę do 1.2660.

Kurs funta na wrześniowych minimach. Cel to roczne minima?

Analiza interwału jednogodzinnego

  • Struktura pivotowa: negatywna
  • VWAP W1: spadkowy
  • DPOC W1: spadkowy
  • Rynkowy profil wolumenu: spadkowy ze wskazaniem obszaru 1.3150
  • Skumulowana delta: malejąca

Ocena: 5:0 dla pozycji krótkich

Kurs funta na wrześniowych minimach. Cel to roczne minima?

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here