Kurs funta na solidnym plusie, dolar, euro i frank także w górę, GBP/PLN po 4,8480 zł ww wtorek 15 września
Pary walutowe z polskim złotym

We wtorek możemy obserwować kiepskie nastroje polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci na całej linii. Złotówka osłabia się dziś w ujęciu do dolara, franka, euro i funta. Najmocniejsze straty widać w ujęciu z GBP, gdzie wynoszą one ponad 0,8%. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci we wtorek do głównych walut
  • GBP/PLN na solidnym plusie
  • Kurs euro rośnie 0,3%, a dolara 0,4%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7570 zł 15.09.2020, godzina 19:20
Kurs euro EURPLN 4,4538 zł 15.09.2020, godzina 19:20
Kurs funta GBPPLN 4,8480 zł 15.09.2020, godzina 19:20
Kurs franka CHFPLN 4,1378 zł 15.09.2020, godzina 19:20

Kurs funta GBP/PLN dynamicznie odrabia straty

W poprzednim tygodniu kurs funta do złotego znajdował się pod presją sprzedających. Notowania GBP/PLN nie zdołały wybić górą strefy oporowej w rejonach poziomu 5 zł, po czym rozpoczęła się silna wyprzedaż, a spadki wyhamowały dopiero w okolicach wsparcia przy 4,7860 zł.

Aktualnie obserwujemy próbę wykonania korekty, która jest dość dynamiczna. Notowania GBP/PLN zdołały dziś wyjść powyżej poziomu 4,8380 zł, co moze zapowiadać mocniejsze odreagowanie. Niemniej w przypadku powrotu poniżej, trzeba pamiętać, że główna tendencja pozostaje zniżkująca, a wybicie ostatnich dołków może prowadzić nawet do zejścia w kierunku 4,7350 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara do złotego w górę we wtorek

Podczas dzisiejszej sesji handlowej, polski złoty traci także do dolara amerykańskiego. Niemniej patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN od dłuższego utrzymuje się w trendzie spadkowym, a ostatnie odbicie należy traktować jako korektę.

W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Dopiero w momencie wybicia powyżej, większa korekta może mieć miejsce. Jednak dopóki kurs znajduje się poniżej, bazowym scenariuszem jest dalsza przecena z celem na 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro z szansą na dalszą zwyżkę?

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na niewielkim plusie. Patrząc technicznie na wykres, notowania odbiły się w ostatnim czasie w rejonach kluczowej strefy wsparcia przy 4,39 zł. Z kolei wybicie poziomu 4,4250 zł górą, otworzyło drogę do dalszych wzrostów. Jeśli sentyment się utrzyma, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku 4,50 zł. Wcześniej opór może stanowić mierzenie 38,2%, gdzie ostatnio pojawili się sprzedający.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN odbija od wsparcia

Frank szwajcarski znajduje się dziś nad kreską. W ubiegłym tygodniu para walutowa odbiła od kluczowej strefy wsparcia przy 4,0530 zł, a pokonanie poziomu 4,1160 zł otworzyło drogę na wyższe poziomy. Pomimo braku większej zmienności w ostatnich kilku dniach, patrząc na wykres, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTauron liderem wtorkowych spadków! Akcje spółki spadły już o niemal 43 proc.
Następny artykułBroker z ludzką twarzą – co warto wiedzieć o Purple Trading
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here