Naga MarketsW tym roku kurs funta brytyjskiego stanął w obliczu ogromnych wyzwań: sfinalizowanie Brexitu w styczniu, jedne z najgorszych na świecie statystyk COVID-19, a następnie sfinalizowanie umowy o wolnym handlu z UE w momencie zbliżającego się procesu przejściowego opuszczania struktur zjednoczonej Europy.

  • Notowania funta szterlinga mają za sobą dobry miesiąc oraz miniony tydzień, jednak handel poniedziałkowy przynosi silniejsze osunięcie
  • Dopóki kwestia Brexitu i szczepionek na Covid-19 nie zostanie rozwiązana, silniejsze ruchy wyprzedażowe mogą mieć cały czas miejsce
  • W efekcie, kurs euro wspiął się do funta na najwyższe poziomy od drugiej połowy października

Funt potrzebuje rozstrzygnięć, aby pozbyć się niepewności

Koncentrujemy się na ostatnich prostych umowy brexitowej z perspektywy funta brytyjskiego, a w szczególności na parze walutowej EUR/GBP. To, co było interesujące z perspektywy zmienności, to fakt, że polityka nigdy nie jest daleka od wpływania na ruchy tej pary. Każda strona negocjacji ma swoje racje, których nie chce odpuścić – komentował analityk FP Markets.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oto punkty polityczne dla obu stron:

  • UE obawia się, że Wielka Brytania udzieli pomocy finansowej własnym firmom, co według niej da im niesprawiedliwą przewagę.
  • Wielka Brytania obawia się, kto będzie mógł łowić na jej wodach – Holandia, Belgia i Francja są bardzo zaniepokojone tym, że kanał La Manche i wody na Morzu Północnym staną się “graniczne” i połowy będą utrudnione.
  • UE obawia się, że Wielka Brytania próbuje zmienić porozumienie zawarte w skomplikowanym przypadku granicy Irlandii Północnej znanej jako Backstop – jedynej części Wielkiej Brytanii, która ma granicę lądową z UE. Czy może to być wykorzystane jako tylne drzwi dla handlu i przepływu osób wbrew polityce i interesom UE?

Patrząc na EUR/GBP w ciągu ostatnich 2 miesięcy, wykres pokazuje, że średnie kroczące i tendencja jest negatywna w tym okresie. Zakłada się, że umowa o wolnym handlu zostanie zawarta, ponieważ obie strony kanału czerpią korzyści z umowy ze względu na wzajemne powiązania między UE a Wielką Brytanią.

Dwa wydarzenia przełamały jednak tę tendencję w ciągu ostatnich 7 dni. Po pierwsze, Francja, Holandia i Belgia naprawdę przekopują się w kwestii praw połowowych w Kanale La Manche i na Morzu Północnym. W szczególności Francja jest zaniepokojona tym, jakie koncesje może uzyskać Wielka Brytania.

Po drugie, bardziej niezwykła jest reakcja na to, że Wielka Brytania stała się pierwszym krajem na świecie, który wprowadził szczepionkę COVID-19. Można było się spodziewać, że spotka się to z byczym trendem, zamiast tego pojawił się jednak niepokój i przekonanie o zbyt pochopnej decyzji. Wyraźne wybicie poziomów na EUR/GBP bardzo zaskoczyło inwestorów, ponieważ większość z nich spodziewała się, że szczepionka stanie się byczym, a nie niedźwiedzim katalizatorem.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułChiny ponownie testują cyfrowego juana. CBDC dystrybuowane w ramach loterii
Następny artykułChiny głównym beneficjentem pandemii? Juan na maksimach
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here