Naga Markets

Funt rzadko handlowany jest poniżej 1,20 w stosunku do dolara. Spadek poniżej tego pułapu sprawił, że traderzy opcji pozycjonują się na dalsze straty dla brytyjskiej waluty. Doprowadziło to do tego, że spadek funta szterlinga poniżej 1,05 za dolara, czyli coś, co nigdy wcześniej nie miało miejsca i co było nie do pomyślenia jeszcze kilka miesięcy temu, jest obecnie oceniane przez rynki opcji jako szansa 1 na 35, że nastąpi jeszcze przed końcem września.

Brytyjski kryzys zwiastuje dalszy spadek szterlinga

Ekonomiści dostrzegają, że z perspektywy obecnych danych makroekonomicznych, ciężko jest znaleść jakiekolwiek argumenty przemawiające za trwałym odbiciem funta w relacji do dolara amerykańskiego na przestrzeni najbliższych miesięcy. Dane gospodarcze w Wielkiej Brytanii nadal bowiem rozczarowują.Globalna awersja do ryzyka w związku z utrzymującą się presją inflacyjną zwiększa ryzyko, że gospodarka brytyjska wpadnie w recesję, co przemawia za osłabieniem funta.

Czynnikiem, który może doprowadzić funta do dalszego spadku względem dolara amerykańskiego jest także duży i wciąż rosnący się deficyt na rachunku obrotów bieżących Wielkiej Brytanii. W pierwszym kwartale wyniósł on 4,2 proc. produktu krajowego brutto, co jest jedną z największych wartości na świecie, podczas gdy czynniki leżące u jego podstaw wciąż się pogarszają.

Wielka Brytania ma bowiem deficyt towarów i nadwyżkę usług w stosunku do reszty świata. Deficyt towarów nadal się pogłębia, ponieważ Brexit utrudnia brytyjski handel, natomiast nadwyżka usług wykazuje jedynie niewielką poprawę. Efektem netto jest pogorszenie rachunku bieżącego Wielkiej Brytanii, zwiększające zależność kraju od zagranicznych partnerów, aby sfinansować stale rosnącą lukę finansową z resztą świata.

Jeszcze bardziej obciążający jest stopniowy spadek – od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku – dochodu pierwotnego, czyli odsetek i zysków netto otrzymywanych z brytyjskich inwestycji za granicą, a także części rachunku bieżącego. Przez większość lat 90. i 2000 dochód pierwotny wykazywał nadwyżkę, ponieważ Wielka Brytania zarabiała więcej na swoich inwestycjach za granicą niż płaciła zagranicznym inwestorom w Wielkiej Brytanii. Przez większość ostatniej dekady dochód pierwotny był jeden ujemny.

– Rynki finansowe nie są sentymentalne, ale ich werdykt jest brutalny i nieuchronny: Wielka Brytania nie jest już pierwszorzędnym mocarstwem i nie była nim przez jakiś czas. Obecna polityczna pantomima jest jedynie manifestacją nasion, które zostały zasiane kilka lat temu – wskazuje Simon White z Bloomberga.

NED

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs korony czeskiej nbp | średni kurs korony czeskiej | notowania wp | akcje mbank | tauron akcje wykres | kurs kernel | cena akcji alior | aktualny kurs dolar korona norweska |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułMercor nie wyklucza publikacji nowej strategii na początku 2023 roku
Następny artykułRPP po raz kolejny podniesie stopy procentowe. Kluczowe pytanie: o ile?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here