Naga MarketsKurs funta może osiągnąć 1,37 USD, GBP/USD blokuje jednak Brexit
David Jones, Capital.com

Wykres GBP/USD osiągnął w zeszłym tygodniu kolejny rekordowy poziom 1,35. Chociaż nadal nie osiągnięto porozumienia między UE a Wielką Brytanią a koniec okresu przejściowego Brexitu zbliża się wielkimi krokami, nie wydaje się to mieć większego wpływu na sytuację techniczną funta szterlinga. David Jones z Capital.com przygląda się prognozom dla popularnego kabla pod koniec 2020 roku oraz perspektywom zmian kursowych w przyszłym roku.

  • W związku ze słabnącym dolarem amerykański, kurs funta może utrzymać wzrosty pomimo niepewności wokół Brexitu
  • Para walutowa GBP/USD w ostatnich dniach jest mocno rozchwiana. Jeszcze w piątek testowała poziom 1,35 USD, aby w poniedziałek chwilowo spadać do 1,322
  • We wtorek kurs funta skromnie traci, jednak utrzymuje się nad poziomem 1,33

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt w potrzasku. Porozumienie ws. Brexitu zakończy okres niepewności i uwolni wzrosty?

Niektórzy analitycy są zdania, że kurs funta osiągnie 1,37, zanim dojdzie do faktycznego porozumienia. Według Jonesa warto zachować jednak ostrożność i przed końcem roku wstrzymać się z nadmiernym optymizmem, jeżeli chodzi o prognozowanie wycen GBP/USD.

Jakby tego było mało, już kilka tygodni temu widzieliśmy, jak para ta osiągnęła przewidywany szczyt techniczny. A ponieważ analiza GBP/USD jest nadal w oczywisty sposób uzależniona od korzyści z zakładanej transakcji handlowej, wiele osób zaczyna się martwić, jak długo aprecjacja może się utrzymać – komentował David Jones.

Gdy kwestia porozumienia dotyczącego umów handlowych zostanie rozwiązana, wtedy niezaprzeczalnie kurs funta nie będzie widział żadnych przeszkód przed dalszymi wzrostami. W obliczu bardzo luźnej polityki pieniężnej prowadzonej przez USA w porównaniu do spokoju wykazywanego przez bank centralny Wielkiej Brytanii, analitycy nie zakładają innego scenariusza jak tylko dalsze wzrosty GBP/USD.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Niewiele danych na sesję wtorkową. Co indeksy pokażą na dalszej sesji?
Następny artykułKurs funta testował poziomy z listopada, S&P 500 na nowych maksimach
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here