Naga MarketsKurs funta może mieć przed sobą rok wzrostów, jak wynika z prognoz INGKurs funta do dolara (GBP/USD) dzięki rajdowi rozpoczętemu jeszcze jesienią 2020 roku przymierza się do ewentualnego pokonania lokalnych maksimów sprzed trzech lat w okolicach 1,437 dol. Zdaniem analityków ING FX istnieje szereg czynników, które mogą wesprzeć kurs GBP/USD w marszu na północ,  możliwe do osiągnięcia są nawet poziomy w okolicach 1,50 dol., które po raz ostatni notowane były jeszcze w 2015 roku.

  • Wybory w Szkocji nie miały większego wpływu na zachowanie brytyjskiej waluty
  • Perspektywy gospodarcze nadal są dobre dla Wielkiej Brytanii
  • Program szczepień w UK przebiega sprawnie, a jego cele i terminy są nadal podtrzymywane

Kurs funta w górę w kolejnych miesiącach zdaniem ING FX

Analitycy ING nadal spodziewają się silnego odbicia gospodarczego w Wielkiej Brytanii oraz osłabienia dolara wraz z podtrzymaniem przez Rezerwę Federalną akomodacyjnej polityki pieniężnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według opinii ekspertów z ING, brytyjski rząd zaoferuje alternatywę wobec szczepionki AstraZeneca dla dorosłych starszych niż 40 lat. Wciąż podtrzymany jest ambitny cel podania pierwszej dawki szczepionki wszystkim dorosłym do lipca. To zasadniczy powód, przez który ING trwa przy swoich optymistycznych prognozach dla solidnego wzrostu gospodarczego w UK w tym roku.

Co istotne, sytuacja związana z COVID w UK poprawia się niezwykle szybko, perspektywy odbudowy gospodarczej w tym kwartale pozostają nienaruszone. – stwierdzili analitycy ING.

fpmarkets

Ich zdaniem wybory w Szkocji nie miały i nie będą już miały znaczącego wpływu na zachowanie funta.

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, szkockie wybory nie będą miały długotrwałego negatywnego wpływu na funta, a rajd GBP w ostatnich dniach potwierdził te tezę. – zaznaczyli.

Zobacz również: Dogecoin to przepis na katastrofę, twierdzi znany biznesmen i szef Bain Capital

invest

Spoglądając na sytuację na rynku FX, ING nie widzi powodu, dla którego obawiać się dużej liczbie niekomercyjnych długich pozycji wobec funta jako bariery dla dalszych wzrostów:

Z uwagi na solidną kondycję gospodarki i spodziewane odbicie w Europie, to pozycjonowanie powinno pozostać przy długich pozycjach. – podkreślili.

Kurs funta zdaniem analityków ING w kolejnych 12 miesiącach powinien osiągnąć wartość nawet 1,52 dol. Warto zaznaczyć, że minęło już 5 lat od kiedy po raz ostatni funt notowany był wyżej niż ten poziom.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here