Naga MarketsKurs funta może już nie mieć takie wsparcia ze strony szczepień uważa JPMorgan i BNY MellonKurs funta szterlinga może być w opałach. JPMorgan i BNY Mellon ostrzegają o słabnącej przewadze szczepionkowej Wielkiej Brytanii, w centrum uwagi jest również ryzyko rozpadu Wielkiej Brytanii. Jakie są perspektywy dla pary walutowej EUR/GBP?

  • Tempo szczepień przeciw Covid-19 może już nie odgrywać tak istotnego znaczenia w umocnieniu funta
  • JPMorgan spodziewa się powrotu fundamentalnej słabości Wielkiej Brytanii
  • Wpływ na funta mogą mieć także czynniki polityczne

Fundamentalne zagrożenia dla UK i kursu funta

Analitycy walutowi z JPMorgan utrzymują niedźwiedzie nastawienie co do perspektywy funta z przekonaniem, że „wygrana w wyścigu szczepionek” nie przyniosłaby więcej niż krótkoterminowego wzrostu wartości funta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank uważa, że ​​fundamentalna słabość Wielkiej Brytanii powróci i osłabi funt szterlinga.
– W obliczu wygasania szczepień jako czynnika napędzającego GBP, inwestorzy powinni zwrócić uwagę na trwałość wzrostu gospodarczego w następstwie boomu, który nieuchronnie będzie towarzyszył ponownemu otwarciu gospodarki – uważa JPMorgan

Bank utrzymuje negatywne stanowisko z obawami, że Brexit i długotrwałe słabości strukturalne, w tym niskie stopy inwestycji, zaszkodzą wynikom.

Analitycy walutowi z BNY Mellon mają nieco inną perspektywę i koncentrują się na doganianiu UK przez strefę euro, a nie na negatywnych wydarzeniach w Wielkiej Brytanii.

– Nawet przy obecnych problemach z tempem szczepień w Unii Europejskiej bardzo trudno jest uwzględnić dodatkowe negatywne wiadomości. Nawet jeśli potrwa to trochę dłużej, w przeciwieństwie do oczekiwań dotyczących liczby szczepień, istnieje sztywny pułap wskaźników szczepień, więc z definicji korzyści dla Wielkiej Brytanii są znacznie bardziej ograniczone – uważa BNY Mellon.

– Jeśli powyższa narracja jest poprawna, na pierwszy rzut oka wydaje się, że istnieje znaczny potencjał wzrostu kursu euro do funta, ponieważ fundamentalna pozycja strefy euro jest zbieżna z pozycją Wielkiej Brytanii – dodał BNY.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Analitycy Rabobank zwracają także uwagę na czynniki polityczne w Wielkiej Brytanii. W przyszłym miesiącu mają się bowiem odbyć wybory w Szkocji, a ich wyniki mogą doprowadzić do presji na kolejne referendum niepodległościowe. Ponadto z Irlandii Północnej płyną niepokojące doniesienia o fali przemocy, którą częściowo można powiązać z Brexitem.

Rabobank podniósł miesięczną prognozę EUR/GBP z powrotem do 0,86. Wciąż jednak analitycy widzą możliwość cofnięcia w perspektywie 3 miesięcy do poziomu 0,85.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | kurs usd online | kurs akcji pgnig | kurs jsw | wartość pln | euro notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here