Kurs funta mocno w górę. Euro, dolar i frank na plusie. Złoty traci w czwartek 24 grudnia
Pary walutowe z polskim złotym

Ostatnia sesja przed przerwą świąteczną przynosi słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci najmocniej w ujęciu z funtem brytyjskim, który umacnia się w związku z pozytywnymi doniesieniami odnoście umowy handlowej. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w czwartek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski trzymuje się w rejonach okrągłego poziomu 5 zł
  • EUR i USD tracą 0,35% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,6900 zł 24.12.2020, godzina 13:30
Kurs euro EURPLN 4,4981 zł 24.12.2020, godzina 13:30
Kurs funta GBPPLN 5,0092 zł 24.12.2020, godzina 13:30
Kurs franka CHFPLN 4,1506 zł 24.12.2020, godzina 13:30

Kurs funta GBP/PLN mocno w górę w związku z doniesieniami w sprawi umowy handlowej

Na kursie funta do złotego możemy obserwować wyraźne wzrosty. Ten tydzień zdecydowanie należy do brytyjskiej waluty, która z sesji na sesję powiększa przewagę nad polskim złotym. Ostatnia zwyżka jest wynikiem pozytywnych doniesień w sprawie negocjacji nad umową handlową pomiędzy Unią Europejską, a Wielką Brytanią. Kurs GBP/PLN wychodzi powyżej psychologicznej bariery 5 zł, co otwiera drogę do dalszej zwyżki.

GBP/PLN wykres funta
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara na nieznacznym plusie w czwartek

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN poruszają się w ramach korekty wzrostowej w trendzie spadkowym. Jeżeli obecne nastroje utrzymają się w najbliższych dniach, niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 3,77 zł. Kluczowym wsparciem pozostają z kolei okolice poziomu 4,6550 zł.

Kurs USD do PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro powoli w górę

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro nieznacznie umacnia się dzisiaj do złotego. Jeżeli tendencja będzie się utrzymywała na kolejnych sesjach, niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 4,5570 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% Fibonacciego, które zostało wyznaczone na ostatniej fali spadkowej. W tym miejscu znajdują się także wcześniejsze reakcje cenowe co wzmacnia opór.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka utknął pomiędzy wsparciem a oporem

Złoty traci dziś także nieznacznie w ujęciu w frankiem szwajcarskim. W tym tygodniu doszło do wybicia oporu przy poziomie 4,1450 zł, jednak sprzedający pojawili się na wysokości oporu przy mierzeniu 38,2% Fibonacciego – okolice 4,1840 zł. Dopóki nie dojdzie do wybicia w jedną ze stron, notowania mogą utrzymywać się w lokalnej konsolidacji.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here