Naga MarketsKurs funta mocno w górę do PLN. Złoty traci też do euro, dolara i frankaPodczas środowej sesji polski złoty mocno traci do funta brytyjskiego. Powodem wzrostów na GBPPLN są lepsze dane z makroekonomiczne z Wielkiej Brytanii, które zmniejszają ryzyko cięcia stóp procentowych przez Bank Anglii. Polska waluta traci dziś także do innych głównych walut. Sprawdźmy jak kształtują się kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka, funta i dolara we środę 22 stycznia.


Złoty mocno traci do funta, spadki PLN także to euro, dolara i franka

W środę 22 stycznia polski złoty traci najmocniej do funta brytyjskiego, a to za sprawą lepszych danych z UK, które odkładają widmo szybkiego cięcia stóp procentowych przez Bank Anglii. PLN znajduje się dziś także pod presją w stosunku do euro, franka i dolara.

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na kursie funta do złotego, gdzie zmienność jest dziś najwyższa. Przed godziną 15:00 kurs GBPPLN znajduje się na blisko 0,9% plusie. Za jednego funta trzeba dziś płacić ponad 5 złotych!. Jeśli chodzi o interwał D1 w ostatnim czasie doszło do wybicia kluczowego wsparcia, niemniej spadki zostały szybko wyhamowane na wysokości mierzenia 50%, co poskutkowało dynamicznym odbiciem. Po powrocie powyżej dolnego ograniczenia układu Overbalance, ruch w górę przybiera na sile. Aktualnie notowania zbliżają się do lokalnego oporu, wynikającego z wcześniejszych reakcji ceny. niemniej dynamika jest na prawdę duża, co przemawia za dalszym ruchem w kierunku północnym. Jeśli obecny sentyment się utrzyma, istnieje szansa nawet na ruch w kierunku 5 złotych i 10 groszy.

Zobacz także: Dolar Kanadyjski CAD umocni się po decyzji Banku Kanady?

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Zapraszamy również serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.

Zobacz także: Kurs euro wzrasta piąty dzień z rzędu! EURPLN kosztuje prawie 4,25 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here