Kurs funta mocno w dół, GBP/PLN traci 0,9%, kurs po 4,9190 zł, dolar, euro i frank również pod kreską 14 lipca
Kursy walut we wtorek 14 lipca

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować wyraźne umocnienie polskiego złotego. Wczoraj ruchy były ograniczone pomimo, że w weekend mieliśmy do czynienia z drugą turą wyborów prezydenckich. We wtorek złoty zyskuje najmocniej w ujęciu z funtem, gdzie ruch wynosi niemal 1%, para walutowa GBP/PLN odbiła się więc od kluczowej strefy oporu potwierdzając średnioterminową tendencję, która pozostaje spadkowa. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski zyskuje we wtorek do głównych walut
  • Złotówka umacnia się 0,9% do funta brytyjskiego
  • Dolar traci 0,6%, a euro osłabia się 0,25%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9260 zł 14.07.2020, godzina 16:55
Kurs euro EURPLN 4,4750 zł 14.07.2020, godzina 16:55
Kurs funta GBPPLN 4,9190 zł 14.07.2020, godzina 16:55
Kurs franka CHFPLN 4,1820 zł 14.07.2020, godzina 16:55

Kurs dolara wciąż poniżej oporu przy 3,97 zł

Dolar znajduje się dziś pod kreską w ujęciu do złotego. W ostatnim czasie para walutowa USD/PLN odbijała się od strefy oporowej przy 3,97 zł. Poziom ten pozostaje istotnym oporem w średnim terminie. Dopóki kurs znajduje się poniżej obowiązuje tendencja spadkowa, niemniej należy pamiętać, że z każdym kolejnym testem rośnie ryzyko wybicia górą.

Dopiero w przypadku zanegowania wspomnianej strefy, ruch wzrostowy mógłby się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł. Jeżeli natomiast nie dojdzie do wybicia górą, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN odbija kluczowego oporu

Na kursie funta do złotego możemy obserwować silne spadki podczas dzisiejszej sesji. Kurs GBP/PLN ponownie odbił od oporu wynikającego z układu 1:1 oraz strefy wcześniejszej reakcji.

W średnim terminie wciąż możemy mówić o sekwencji spadkowej. Kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,9870 zł, gdzie znajduje się wspomniane górne ograniczenie układu Overbalance. Z kolei jako wsparcie należy traktować strefę przy poziomie 4,91 zł, która jest obecnie testowana.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego wymazuje wczorajszą zwyżkę

Kurs euro do złotego znajduje się na wyraźnym minusie. O ile wczoraj większość par z PLN konsolidowała, tak na EUR/PLN mogliśmy obserwować solidną zwyżkę. Dziś od rana ruch ten jest wymazywany. Niemniej dopóki notowania znajdują się powyżej górnego ograniczenia wybitego układu 1:1, wciąż możliwy jest atak na strefę oporową przy 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN konsoliduje ponownie testuje 4,1850 zł

Frank szwajcarski traci dziś w ujęciu do złotego. Para walutowa, znajduje się ponownie w rejonach ważnej strefy przy 4,1850 zł, niemniej zmienność jest bardzo niska. Z technicznego punktu widzenia, utrzymywanie się powyżej wspomnianego poziomu, przemawia za dalszym ruchem w górę. Z drugiej strony w przypadku cofnięcia poniżej, możliwa jest głębsza korekta spadkowa. Niemniej w ostatnich dniach dominuje tendencja boczna a zmienność jest niska, dlatego ruch nie jest pewny.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here