Naga MarketsKurs funta mocno w dół, Boris Johnson zerwie negocjacje z UE?Pomimo dzisiejszych lepszych danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii, kurs funta do dolara znajduje się pod presją sprzedających. Wszystko za sprawą wypowiedzi Borisa Johnsona, który zagroził zerwaniem negocjacji z Unią Europejską. GBPUSD testuje ponownie kluczowe wsparcie przy psychologicznej barierze 1,30 USD.


Wielka Brytania zerwie negocjacje z UE?

Pomimo, że Wielka Brytania opuściła Unię Europejską 31 stycznia, to proces negocjacji z UE ma trwać jeszcze do końca roku. Podczas dzisiejszej sesji kurs funta znajduje się pod presją sprzedających. Fakt tak dużej wyprzedaży może nieco dziwić, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę dzisiejsze lepsze dane z UK, gdzie styczniowy wskaźnik PMI dla przemysłu wypadł na poziomie 50 punktów (oczekiwano 49,8 pkt., poprzednio 47,5 pkt.), co jest najlepszym wynikiem od czerwca ubiegłego roku. Ponadto warto dodać, że odczyt na poziomie 50 pkt oznacza rozwój, co jest dobrą informacją w obliczu trwających negocjacji z UE.

I właśnie.. jeśli chodzi o rozmowy z UE te jak powiedział Boris Johnson mogą zostać zerwane jeśli Bruksela będzie trzymać się żądań dotyczących kluczowych kwestii. Wypowiedź premiera UK miała miejsce zaraz po tym jak Michel Barnier, główny negocjator UE ds. Brexitu, powiedział, że Wielka Brytania będzie musiała stosować się do przepisów ograniczających nieuczciwą konkurencję. W odpowiedzi na słowa Johnsona kurs funta zaczął wyraźnie tracić, a przecena utrzymuje się w godzinach popołudniowych. Aktualnie GBPUSD znajduje się 200 pipsów poniżej piątkowego zamknięcia.

Zobacz także: Kurs funta (GBPPLN) cofa do 5,0895 PLN. Czas na przecenę brytyjskiej waluty

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara GBPUSD

Patrząc technicznie na wykres GBPUSD na interwale H4, mamy do czynienia z dynamiczną przeceną. W piątek kurs zdołał wyjść powyżej okrągłego poziomu 1,32 USD, a aktualnie znajduje się poniżej psychologicznego 1,30 USD. Co prawda miejsce, w którym obecnie wypada cena, jest kluczowym wsparciem. Niemniej trzeba mieć na uwadze fakt, że im dłużej testowany jest dany poziom, tym większa szansa, czy też ryzyko jego wybicia. W przypadku pokonania bariery przy 1,30, spadki mogą przybrać na sile. Wtedy też jako kolejną podporę dla kupujących, należy traktować dopiero poziom 1,2900.

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał H4

Zobacz również: Kurs funta spadł o ponad 5 gr. GBP najsłabszą walutą G8! Ile kosztuje euro, dolar i frank na początku lutegoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here