Naga MarketsKurs funta liderem wzrostów, frank szwajcarski najgorzej w poniedziałekPo słabej prezencji w minionym tygodniu, kurs funta postanowił szybko się zreflektować i odrabia w poniedziałek część deprecjacji, będąc najsilniejszą walutą 10 sierpnia 2020 roku. Po drugiej stronie znalazł się natomiast kurs franka szwajcarskiego, który traci średnio 0,2% na początku nowego tygodnia. Przy bardzo lekkim i pustym kalendarzu makroekonomicznym, najważniejszą publikacją poniedziałku był raport JOLT z USA.

  • Otwarcia miejsc pracy w turystyce, czyli raport JOLY, pokazał w czerwcu pojawienie się 5,889 mln nowych etatów, w stosunku do zakładanych 5,3 mln oraz majowych 5,397 mln (zrewidowanych do 5,371 mln)
  • Wskaźnik potwierdza, że w czerwcu amerykańska gospodarka rozpoczęła odbicie po silniejszym załamaniu
  • Na rynku Forex nie wspomogło to jednak wyraźniej dolara, który znowu traci. Najwięcej zyskuje na tym funt oraz dolary: australijski, kanadyjski i nowozelandzki

Kurs dolara ustępuje pola funtowi. Frank szwajcarski najsłabszy kolejny dzień z rzędu

Chociaż amerykańska waluta musi uznać w poniedziałek wyższość większości konkurentów ze stawki G8, to gorzej od niej wypadają japoński jen oraz frank szwajcarski. Kurs USD/CHF odbija trzeci dzień z rzędu i powraca nad poziom 0,91 CHF, zostawiając za sobą kilkudziesięciomiesięczne minima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niewątpliwie najlepiej radzi sobie funt szterling, który po piątkowej deprecjacji próbuje wracać do wzrostów i zyskuje do dolara 0,35%, utrzymując się tuż pod poziomem 1,31 USD.

Finviz.com

Poniedziałek nie był szczególnie ciekawym dniem na rynku. Większość zmian dokonała się podczas obrotu w Azji, a sesja w Europie przyniosła tylko podtrzymania wcześniejszych poziomów. Eurodolar pozostaje blisko 1,1760 USD. Teoretycznie obserwujemy mocniejszego USD, jednak skala jest na tyle mała, iż nie wywołuje większych ruchów na walutach EM. Do miana dość istotnej daty pretenduje 15/08 kiedy będziemy świadkami kolejnej rundy negocjacyjnej na linii USA-Chiny – komentował Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Logo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.

Funt vs frank – jak wygląda rozkład sił na GBP/CHF?

Przeciwstawiając sobie najsilniejszą i najsłabszą walutę poniedziałku, warto spojrzeć na parę walutową GBP/CHF, która utrzymuje się nadal pod oporem 1,20, próbuje walczyć jednak z lokalnymi maksimami.

Jak widać na poniższym wykresie od kwietnia obowiązuje dosyć szeroka i nie posiadając wyraźnie zaznaczonych krańców konsolidacja i dopiero pokonanie strefy 1,22 (maksima z czerwca) lub 1,16 (dołki z lipca) pozwoli określić dalszą przyszłość pary walutowej.

Tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here