Kurs funta liderem poniedziałku, dolar, euro i frank tracą do złotego. Kursy walut 14 grudnia 2020 r.Polski złoty w ostatnim czasie konsoliduje w stosunku do euro i franka. Jednak spore straty PLN notuje wobec funta szterlinga, którego wzmacniają pozytywne dane dotyczące Brexitu. Rodzima waluta może się pochwalić umocnieniem wobec dolara amerykańskiego, który traci niemal do wszystkich głównych walut  Liderem jest dziś kurs funta (GBP/PLN), który ponownie atakuje opór przy 4,92 zł. Nieznaczny wzrost obserwujemy na EUR/PLN oraz CHF/PLN, a para walutowa USD/PLN wyznaczyła nowy dołek w trendzie spadkowymn

  • Kursy walut w czwartek, 17 grudnia 2020 roku, prezentują się następująco: euro kosztuje 4,4449 zł, dolar 3,6585 zł, frank 4,1204 zł i funt 4,8946 zł
  • Kurs funta rośnie w tym tygodniu o ponad 8 groszy. Para walutowa GBP/PLN testuje obszar oporu w obrębie 4,92 zł.
  • Dolar dalej pozostaje w trendzie spadkowym. USD/PLN może zmierzać do 3,60 zł

Kurs funta niekwestionowanym liderem. GBP/PLN mocno w górę

Notowania funta w ostatnim czasie charakteryzuje wysoka zmienność. Najpierw w trakcie sesji piątkowej para walutowa GBP/PLN osuwała się o 5 groszy do poziomu 4,80 zł, aby ostatecznie zakończyć dzień i tydzień powyżej poziomu 4,85 zł, a nowy tydzień przyniósł ze sobą bardzo wyraźną lukę wzrostową na wykresie.

W kolejnych dniach kurs kontrolowały byki, którym udało się zaprowadzić cenę do oporu w okolicach 4,92 zł. Dziś poziom ten jest ponownie testowany, a jego wybicie otwierałoby drogę w kierunku psychologicznej bariery na poziomie 5 złotych.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym

Kurs dolara z największą stratą. USD/PLN w nowym dołku

Najsłabszy pozostaje dziś kurs dolara amerykańskiego. Z resztą, nie tylko dziś USD cechuje słabość. Wystarczy spojrzeć na poniższy wykres dzienny, gdzie serie spadków od okolic 3,95 zł przerywana jest pojedynczymi sesjami niewielkich wzrostów.

Wczorajsza sesja zakończyła się na poziomie najniższych od czerwca 2018 roku. Dziś natomiast dolar pogłębia dołek. W przypadku kontynuacji trendu spadkowego cena może zmierzać w kierunku okrągłego poziomu gdzie za 1 dolara trzeba będzie zapłacić jedynie 3 zł i 60 groszy.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym

Kurs franka próbuje wybić z konsolidacji

Frank osunął się wczoraj o 0,35 proc. i zakończył dzień najniżej 1 grudnia. Wciąż jednak para walutowa CHF/PLN pozostawała ponad wsparciem w obrębie 4,11 zł.

Dziś niedźwiedzie zepchnęły kurs franka na nowe minima próbując przełamać dolne ograniczenie konsolidacji, w której uwięziona jest para CHF/PLN. Zobaczymy, czy uda im się tego dokonać na koniec dnia. Jeśli scenariusz ten się zmaterializuje, to po wybiciu ostatniego dołka możemy spodziewać się ruchu do wsparcia przy 4,06 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym

Kurs euro bez większych zmian. EUR/PLN w okolicach 4,44 zł

Poziom 4,46 zł na powstrzymuje kupujących od początku tygodnia. W poniedziałek byki na parze walutowej EUR/PLN podjęły próbę jego przełamania, która jednak okazała się nieudana. Od tego czasu kurs euro do złotego porusza się w dość wąskim zakresie.

Z drugiej strony mamy wsparcie przy 4,42 zł. Dopóki jedno z tych ograniczeń nie zostanie pokonane, trudno wskazywać na potencjał do ruchu kierunkowego. Interesujące byłoby wybicie w dół, zgodne z panującym trendem. Sprzedający mogliby wtedy obrać za cel kluczowe wsparcie nieco ponad poziomem 4,38 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here