Naga MarketsKurs funta liderem czwartku. Dolar próbuje odrabiać straty, a kurs franka traciPomimo początkowych spadków i pogłębiania niemal dwuletnich dołków, kurs dolara w drugiej części czwartkowej sesji odrobił część strat, zyskując głównie do euro, dolara kanadyjskiego i franka. To właśnie ten ostatni okazał się ostatecznie najsłabszym w zestawieniu walut G8, korygując po teście ponad pięcioletnich maksimów. Niekwestionowanym liderem okazał się natomiast kurs funta, któremu pomogły zapewnienia BoE o braku chęci wdrażania ujemnych stóp procentowych.

Stopy Banku Anglii pozostają bez zmian. Instytucja nie zapowiada chęci wprowadzania ujemnego poziomu

Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii nie uległy zmianie, a program QE pozostał na dotychczasowym poziomie, zdecydował Bank Anglii (BoE) na porannym posiedzeniu w czwartek, informował o poranku Tomasz Sarna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże, na konferencji prasowej gubernator Banku Anglii odniósł się do kwestii ujemnych stóp procentowych, które tak bardzo interesują rynki. Ujemne stopy znajdują się w zestawie narzędzi BoE, ale bank nie zamierza ich wprowadzać, powiedział Bailey. W efekcie, kurs funta (GBP/USD) zyskuje ponad 0,4 proc. i może niebawem przetestować poziom 1,32, będąc jednocześnie najsilniejszą walutą czwartkowej sesji.

Odczyt jobless claims pokazał spadek wniosków o zasiłek dla bezrobotnych

Prognozy zakładały, że tzw. jobless claims będą na poziomie nieznacznie niższym ubiegłotygodniowego, ale dane okazały zdecydowanie lepsze. Jednakże, kurs dolara w koszyku walut indeksu DXY zyskiwał po publikacji danych USA, donosił Krzysztof Wiwatowski.

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, w tygodniu kończącym się 1 sierpnia liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 1,186 mln, co stanowi spadek o prawie ćwierć miliona w stosunku do zrewidowanego poziomu z poprzedniego tygodnia. Prognozy zakładały natomiast, że wniosków będzie nieco więcej, 1,41 mln.

Niewątpliwie odczyt jobless claims pomógł dolarowi odbić od pogłębionych na początku czwartkowej sesji dwuletnich minimów.

Logo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.

W piątek rynek czeka na NFP. Co z dolarem?

Zgodnie z konsensusem analitycznym, wskaźnik NFP w lipcu powinien plasować się na poziomie 1,47 mln etatów. Inwestorzy są jednak zaniepokojeni po środowym ADP, które pomimo prognoz na poziomie powyżej miliona wypadało ostatecznie na pułapie 167 tysięcy nowych miejsc pracy.

Więcej na temat prognoz przed NFP i raportem z amerykańskiego rynku pracy dla Comparic24.tv mówił Marcin Kiepas, główny analityk Tickmill:

Kurs funta najsilniejszą walutą czwartku, kurs franka najsłabszą

W rezultacie czwartkowych wydarzeń, kurs funta utrzymał pozycję lidera sesji i zyskiwał do dolara około 0,4%. Po stronie spadkowiczów znalazł się natomiast kurs franka szwajcarskiego tracący 0,3%. O podobną wartość osuwał się również kurs euro, a z każdą godziną bliżej końca sesji giełdowej w Europie i zwiększoną aktywnością w USA, kurs dolara odrabiał większą część strat.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here