Notowania pary walutowej GBP/PLN po przeszło trzech tygodniach konsolidacji wybiły górą z formacji kanału. W trakcie wczorajszej sesji doszło do silnej aprecjacji brytyjskiej waluty, która zdołała ustanowić nowy lokalny szczyt na poziomie 4,9966 zł, skąd już niedaleko do psychologicznego oporu 5,00 zł. Za jednego funta szterlinga w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,9750 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs funta we wtorek, 12 listopada 2019 roku.

  • Kurs funta coraz wyżej na Forex
  • GBP/PLN przebije 5,00 zł?
Para walutowa Kurs Nazwa
GBPPLN 4,9750 zł funt brytyjski

Kurs funta konsoliduje we wtorek

Kurs pary GBP/PLN oscylują dziś do godziny 10:00 pod poziomem 5,00, przy lokalnych maksimach. Jeśli dojdzie do przebicia tego psychologicznego poziomu, wówczas funt może silnie zyskać na wartości z celem na majowy szczyt 5,0444, od którego rozpoczął się kilkumiesięczny impuls spadkowy oraz tegoroczne maksimum 5,0747. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej okrągłego poziomu wsparcia 4,90 wyhamowałby presję kupujących, co mogłoby oznaczać powrót do szerokiej konsolidacji.

Kurs funta do złotego we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com 12 11 19
Kurs funta do złotego we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com

Farage odpuszcza wybory w Wielkiej Brytanii

Kurs funta mógł ulec aprecjacji ze względu na wczorajszą deklarację lidera Partii Brexit, Nigela Farage’a, który oświadczył, iż nie zamierza konkurować w wyborach z Partią Konserwatywną. Tym samym potwierdził on rezygnację z walki o mandaty w 317 okręgach wyborczych, skupiając się na tych, w których wygrała Partia Pracy w 2017 roku.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here