Kurs funta kosztuje ponad 5,20 zł, kurs dolara nie był tak silny od 17 dni! Euro i frank w miejscuPolska złotówka nie może zaliczyć środowej sesji do udanych, a wczorajsza słabość przelewa się również na handel czwartkowy. W efekcie kurs funta ponownie wybija poziom 5,20 zł, a kurs dolara testuje najwyższe poziomy od 6 kwietnia, chwilowo dotykając poziomu 4,22 zł. Z kolei euro oraz frank szwajcarski oddają część zysków i korygują skromnie w przedziale 0,1%. Sprawdź jak kształtują się kursy walut w drugiej części tygodnia.

  • Frank szwajcarski kosztuje 4,3218 zł, euro 4,5426 zł, dolar amerykański 4,2025 zł, a funt brytyjski 5,1828 zł – dane z 23 kwietnia 2020 roku, godziny 12:00
  • Funt szterling notował najsilniejsze jednodniowe umocnienie od początku kwietnia i powraca do 5,20 zł
  • Od czterech dni rośnie również kurs dolara, który testuje kilkunastodniowe maksima
  • W wąskiej konsolidacji pozostają natomiast frank i euro

Kurs funta rósł najmocniej od początku miesiąca. GBP/PLN powraca nad 5,20 zł

Notowania funta szterlinga w trakcie środowej sesji zyskiwały do złotego niemal 1,1%, co było najsilniejszym jednodniowym wzrostem od początku miesiąca. W czwartek GBP/PLN kontynuuje wzrosty, jednak już skromniej, dodając do swojej wartości kolejne 0,3% i wybijając poziom 5,20 zł.

Kurs funta silnie rósł w środę, notowania jednak nadal pozostają w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta silnie rósł w środę, notowania jednak nadal pozostają w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Pomimo wyraźnej aprecjacji kursu funta szterlinga, sytuacja techniczna nie zmienia się tak naprawdę od trzech tygodni. Podobnie jak na innych parach złotowych, widać konsolidację na długoterminowych maksimach. Kurs funta zatrzymał się pomiędzy poziomem 5,12 zł (wsparcie) oraz 5,55-5,23 zł (opór) i na razie nic nie wskazuje na to, że dojdzie do dynamiczniejszego wybicia którąś ze stron.

Kurs dolara najwyżej od 6 kwietnia. USD/PLN pokonuje barierę 4,21 zł

Umocnienie kontynuuje również kurs dolara amerykańskiego, który rośnie czwartą sesję z rzędu i dodaje do swojej wartości 0,3%. Po środowym pokonaniu poziomu 4,20 zł, w czwartek para walutowa USD/PLN nadal się umacnia i rysuje dzienne maksima na wysokości 4,22 zł, testując poziomy obserwowane ostatni raz 6 kwietnia.

Dolar amerykański ogólnie jest silny w drugiej połowie tygodnia, ustępując miejsca jedynie walutom surowcowym powiązanym z notowaniami ropy. W efekcie umocnienia dolara traci euro, osłabiane dodatkowo przez rekordowo słabe odczyty wskaźnika PMI na Starym Kontynencie, sugerujące początek głębokiej recesji.

Kurs dolara nie był tak mocny do złotego od parunastu dni. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara nie był tak mocny do złotego od parunastu dni. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro zatrzymał się po teście 4,55 zł

Aprecjację, przynajmniej chwilowo, przerywa wspomniane przed chwilą euro. Po dojściu do poziomu 4,55 zł, para walutowa EUR/PLN zatrzymała się i w czwartek traci 0,13%. Podobnie jednak jak w przypadku pozostałych opisywanych w tym artykule par ze złotym, również kurs euro nadal konsoliduje w wąskim kanale zmienności. Dopiero wybicie poziomu 4,50 zł pozwoliłoby pogłębić korektę spadkową.

Kurs euro delikatnie koryguje w czwartek. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro delikatnie koryguje w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka idzie w ślady euro. Para walutowa CHF/PLN traci 0,1%

Po środowym umocnieniu o 0,44% i teście poziomu 4,33 zł, kurs franka nieudolnie próbował pogłębiać lokalne maksima w czwartek, ostatecznie tracąc 0,01% do polskiej waluty. Od połowy marca sytuacja techniczna na wykresie nie ulega jednak zmianie i CHF/PLN konsoliduje pomiędzy 4,25 zł oraz 4,35 zł.

Kurs franka konsoliduje od ponad miesiąca. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka konsoliduje od ponad miesiąca. Źródło: Tradingview.com

Parze walutowej z pewnością nie pomaga fakt, że w obliczu niepewności rynkowej wywołanej koronawirusem, frank szwajcarski działa jak magnes na kapitał inwestorów, którzy szukają bezpiecznej przystani w tych trudnych czasach. Jej rolę na rynku walutowym tradycyjnie pełnią oprócz franka, również japoński jen oraz w trakcie bieżącego kryzysu również dolar amerykański.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here