Kurs funta kosztuje ponad 5,10 zł! Kurs euro znów powyżej 4,60 zł. Co z dolarem i frankiem?W środę, 28 października 2020 roku, kursy walut na rynku Forex kontynuują silny impuls wzrostowy. W ciągu ostatni sesji polski złoty ulega deprecjacji względem swoich głównych rywali, a dzisiejsza sesja przynosi silne załamanie. Dolar amerykański ponownie znajduje się na lokalnych maksimach w okolicach 3,94 zł, a funt kontynuuje trend wzrostowy przebijając opór 5,10 zł. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EURPLN, dolar USDPLN, funt GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara najwyżej od września
  • EURPLN na tegorocznych maksimach
  • Kurs funta przebija z impetem 5,10 zł
  • CHFPLN kosztuje w środę ponad 4,30 zł
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,6200 Euro
USDPLN 3,9350 dolar
GBPPLN 5,1050 funt
CHFPLN 4,3180 frank

Kurs dolara narusza wrześniowe maksimum. USD/PLN atakuje poziom 3,94 zł

Kurs dolara wzrasta w środę ponad 1% i zdołał naruszyć wrześniowy szczyt na poziomie 3,9398. Tym samym przez chwilę notowania znalazły się na najwyższym poziomie od lipca. Trwałe przebicie tego poziomu oporu utoruje drogę do psychologicznego oporu 4,00. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi dotychczasowy szczyt z października 3,9050, a spadek poniżej oznaczałby powrót do konsolidacji cenowej.

Kurs dolara narusza wrześniowe maksimum. USDPLN atakuje poziom 3,94 zł
Kurs dolara narusza wrześniowe maksimum. USDPLN atakuje poziom 3,94 zł

EUR/PLN na maksimach. Kurs euro blisko szczytu z marca

Kurs euro podobnie jak dolar silnie umacnia się do złotego i dotarł niedaleko tegorocznego szczytu 4,6350. Przebicie tego ważnego poziomu oporu umożliwiłoby dalszą aprecjację europejskiej walucie z celem na okrągły poziom 4,80. Lokalne wsparcie stanowi okrągły poziom 4,60, a dopóki cena pozostaje powyżej poziomu 4,50 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

EURPLN na maksimach. Kurs euro blisko szczytu z marca
EURPLN na maksimach. Kurs euro blisko szczytu z marca

Kurs funta wystrzelił w kierunku maksimów. GBP/PLN wzrasta trzecią sesję z rzędu

Kurs funta również wykorzystuje słabość złotego wzrastając od początku tygodnia, co pozwoliło dziś na przebicie ważnego poziomu oporu 5,10. Tym samym notowania mają otwartą drogę do tegorocznego maksimum 5,2530. Jeśli jednak dzisiejszy impuls nie okaże się być trwały, a cena ponownie spadnie poniżej 5,10 najprawdopodobniej stworzy się konsolidacja cenowa z kluczowym wsparciem na psychologicznym poziomie 5,00. Niewątpliwie w najbliższych tygodniach kluczową dla notowań rolę będzie odgrywać kwestia negocjacji ws. Brexitu, więc należy zachować szczególną ostrożność.

Kurs funta wystrzelił w kierunku maksimów. GBPPLN wzrasta trzecią sesję z rzędu
Kurs funta wystrzelił w kierunku maksimów. GBPPLN wzrasta trzecią sesję z rzędu

CHF/PLN znów powyżej 4,30 zł. Kurs franka najwyżej od połowy maja

Kurs franka po dwóch tygodniach konsolidacji przy poziomie 4,25 nie wykazywał oznak presji ze strony sprzedających, co zaowocowało w środę wybiciem w górę. Notowania znalazły się powyżej poziomu 4,30 po raz pierwszy od 18 maja umożliwiając wzrost w okolice lokalnego szczytu 4,3516 z celem na tegoroczny szczyt 4,3880. Z drugiej strony dopóki cena utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia 4,20 trend wzrostowy jest niezagrożony.

CHFPLN znów powyżej 4,30 zł. Kurs franka najwyżej od połowy maja
CHFPLN znów powyżej 4,30 zł. Kurs franka najwyżej od połowy maja

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here