funt gbpNotowania pary walutowej GBP/PLN w trakcie ostatnich trzech tygodni konsolidowały w wąskim zakresie cenowym. Obecny tydzień również rozpoczął się bez rozstrzygnięć, które jednak nadeszło w trakcie wczorajszej sesji. Kupujący zdołali przebić lokalny opór wyznaczony przez górną bandę formacji „chorągiewka”, co może sugerować, iż w najbliższym czasie dojdzie do przetestowania psychologicznego oporu 5,00 zł. Za jednego funta szterlinga w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,9610 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs funta w środę, 6 listopada 2019 roku.

  • Kurs funta przebije 5,00 zł?
  • GBP/PLN z szansą na wzrosty
Para walutowa Kurs Nazwa
GBPPLN 4,9610 zł funt brytyjski

Kurs funta konsoliduje w środku tygodnia

Kurs pary GBP/PLN odnotowuje dziś nieznaczny spadek o -0,05 procent do godziny 12:00 po wczorajszym impulsie wzrostowym, który wyniósł notowania nad poziom 4,96. Jeśli kupujący utrzymają impet ceny wówczas może dojść jeszcze w tym tygodniu do przetestowania lokalnego oporu 4,98 od którego już niedaleko do ważnego poziomu 5,00. Jego przebicie otworzyłoby drogę do szczytu z maja 5,0444 oraz tegorocznego maksimum 5,0747. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej 4,90 mógłby wyhamować presję kupujących.

Kurs funta do złotego w środę na interwale dziennym źródło tradingview.com 6 11 19
Kurs funta do złotego w środę na interwale dziennym źródło tradingview.com

Zbliżają się wybory w Wielkiej Brytanii

Już 12 grudnia br. dojdzie do wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson według najnowszych doniesień planuje zachęcić wyborców kolejną obietnicą „załatwienia” kwestii Brexitu w ciągu najbliższych kilku tygodnii.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here