Polski złoty bardzo dobrze rozpoczął nowy tydzień, w poniedziałek zyskiwał on do innych głównych walut a dziś ruch jest kontynuowany. Co prawda w godzinach weiczornych większośc ruchu na GBP i EUR została wymazana, niemniej wciąż widać spore posunięcie w ujęciu z frankiem, czy dolarem. Największy blisko 0,5% ruch obserwujemy na parze USDPLN.

Aktualizacja kursów najpopularniejszych walut w Polsce we wtorek 3 marca:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3100 euro
USDPLN 3,8520 dolar
GBPPLN 4,910 funt
CHFPLN 4,0270 frank

Kurs dolara, franka i funta w górę do PLN, złoty zyskał jedynie do euro EUR


Kurs dolara utrzymuje się poniżej bariery 3,9 złotych

Notowania USDPLN załamały się pod koniec ubiegłego tygodnia, a ruch jest również kontynuowany na wtorkowej sesji. Głównym powodem spadków na USD jest dzisiejsza niezapowiedziana decyzja Fed, który obniżył stopy procentowe o 50 punktów bazowych.

Patrząc technicznie na wykres D1, dzisiejsza wyprzedaż napotkała jednak na wsparcie przy mierzeniu 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Niemniej biorąc pod uwagę dynamikę spadków, wydaje się że to podaż ma przewagę. W przypadku przełamania wsparcia, ruch powinien się wydłużyć w kierunku kolejnej podpory przy 3,80 zł.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał D1

Euro odbija od linii szyi układu oRGR

Patrząc na interwał dzienny, na kursie euro do złotego można dostrzec szeroką formacje zmiany trendu – odwróconą głowę z ramionami. Pomimo dzisiejszego cofnięcia na EURPLN kupujący pojawili się na wysokości linii szyi wspomnianego układu, dlatego też niewykluczone są dalsze wzrosty. Dopiero zejście poniżej linii zaznaczonej kolorem niebieskim będzie świadczyć o chęci wykonania większej fali spadkowej.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał D1

Kurs franka wraca poniżej bariery przy 4,04 zł

Kurs franka do złotego rozpoczął nowy tydzień od spadków, niemniej pomimo umocnienia polskiej waluty, w poniedziałek notowania utrzymywały się powyżej kluczowej strefy wsparcia przy 4,04 zł. Jednak we wtorek to polski złoty ma przewagę i wygląda na to, że istnieje szansa na wydłużenie ruchu w kierunku południowym.

Należy jednak zwrócić uwagę na dwa istotne wsparcia, mianowicie wynikają one z okrągłego poziomu 4 złotych oraz dolnego ograniczenia układu Overbalance – żółty prostokąt. Wydaje się że dopiero złamanie psychologicznej bariery 4 zł da wiarygodny sygnał do większej przeceny.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Kurs funta kontynuuje spadki GBPPLN utrzymuje się poniżej 5 złotych

Kurs funta brytyjskiego rozpoczął tydzień od silnej przeceny, ruch jest także kontynuowany we wtorek. Obecne spadki wynikają z tego, że GBPPLN przez dłuższy czas miał problem z pokonaniem bariery oporowej przy 5,16 zł, kolejna nieudana próba pokonania zapory przyczyniła się do spadków jakie obserwujemy w ostatnich dniach.

Aktualnie najbliższym oporem w przypadku cofnięcia jest okrągły poziom 5 zł. Z kolei wsparcie znajduje się z kolei na wysokości mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej, gdzie dodatkowo wypada minium z połowy stycznia.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here