Kurs funta kontynuuje spadki, GBP/PLN wkrótce poniżej 5 zł? Ile będzie kosztowało euro, dolar, funt i frank w nowym tygodniu?
Kurs polskiego złotego

Ostatni tydzień zakończył się na plusie w wykonaniu polskiego złotego. Wreszcie pojawiły się nieco większe ruchy, jak widać inwestorzy mają dość mozolnej konsolidacji na parach ze złotówką. Co dalej, czy w przyszłym tygodniu zmienność się utrzyma i zobaczymy dalsze wzrosty złotego? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty kończy tydzień na plusie, w piątek obserwowaliśmy jednak cofnięcie
  • Funt wciąż pod presją, kiedy zobaczymy mniej niż 5 zł za brytyjską walutę?
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1410 zł 23.05.2020, godzina 08:00
Kurs euro EURPLN 4,5140 zł 23.05.2020, godzina 08:00
Kurs funta GBPPLN 5,0430 zł 23.05.2020, godzina 08:00
Kurs franka CHFPLN 4,2590 zł 23.05.2020, godzina 08:00

Kurs funta GBP/PLN pogłębia przecenę

Polski złoty pokazał siłę w ujęciu z funtem brytyjskim. Tydzień zakończył się dla naszej waluty na plusie, niemniej patrząc na wykres, poprzednia świeca W1 była większa. tak czy inaczej w ostatnich dwóch tygodniach to złoty ma przewagę i po weekendzie niewykluczone są dalsze spadki. Kurs funta do złotego znajduje się w weekend poniżej poziomu 5,05 zł.

Patrząc technicznie, para walutowa GBP/PLN jest na dobrej drodze do testu okrągłego, psychologicznego poziomu 5 zł. Jeżeli zostałby on wybity, przecena może przybrać na sile.

Wykres GBPPLN
GBPPLN interwał W1

Kurs euro do złotego utrzymuje się w strefie oporu

Kurs euro do złotego również znalazł się w tym tygodniu pod kreską. Niemniej sytuacja techniczna wciąż nie wygląda tutaj zbyt ciekawie. Od dłuższego czasu para walutowa EUR/PLN utrzymuje się w strefie oporowej. Patrząc na szeroką ramę czasową – interwał miesięczny, należy zaczekać na wybicie z obszaru zaznaczonego kolorem fioletowym.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał MN

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu MN, notowania utrzymują się w strefie oporowej, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych. W ostatnim czasie dominuje tendencja boczna, dlatego aby pojawił się wiarygodny sygnał, należałoby zaczekać na wybicie poziomu wsparcia przy 4,50 zł, lub oporu przy 4,60 zł.

Kurs dolara do złotego USD/PLN w tendencji bocznej

W minionym tygodniu złoty umocnił się również do dolara. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN, notowania wciąż utrzymują się w wąskim zakresie wahań. Z perspektywy interwału W1 kluczowym wsparciem pozostaje poziom 4,07 zł. Biorąc pod uwagę dużą spadkową świecę, istnieje szansa na jego test po weekendzie.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał W1

Na interwale W1, kluczowym wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu Overbalance. Układ został zaznaczony na powyższym wykresie kolorem niebieskim. Pomimo, że w krótkim terminie dominuje ruch boczny, tak w długiej perspektywie trend na USDPLN jest wzrostowy.

Kurs franka CHF/PLN w odwrocie

Patrząc na przedział czasowy W1, na kursie franka do złotego obserwujemy cofnięcie z poziomu górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Świeca tygodniowa ma wyraźną wymowę podażową, co może skutkować dalszą przeceną na początku tygodnia. Niemniej w najbliższych dniach warto zwrócić uwagę na wsparcie przy 4,2350 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here