Klawisz z napisem GBP/USD na klawiaturze komputerowejKurs funta szterlinga podczas piątkowych notowań znacznie osłabiał się wobec amerykańskiego dolara. Para GBP/USD zamknęła notowania wokół poziomy 1,29950 wybijając przy tym istotne wsparcie cenowe. Struktura pary nadal wskazuje na możliwość osłabiania się kursu funta wobec reszty par, dlatego warto spojrzeć na wykres H4 podczas oceny przyszłych – istotnych poziomów cenowych, od których para może odbić. Najbliższe z nich znajduje się kolejne 80 pipsów niżej. 


Piątkowa sesja handlowa przyniosła parze GBP/USD spadki – jednak dalej para zdaje się utrzymywać w zakresie pasma konsolidacyjnego, w które popadła już od marca bieżącego roku. Szerokie zakres trendu horyzontalnego – pomiędzy poziomami 1.33150 a 1.29700 przesz kilka tygodni utrzymywał parę w 360 pipsowej konsolidacji. W tym momencie osłabiający się kurs funta szterlinga wobec dolara amerykańskiego sprawia, że para zbliża się do dolanego ograniczenia konsolidacji. Jeszcze nie jest klarowne czy para wyhamuje na dolnym ograniczeniu spadki, jednak warto przyjrzeć się wykresowi H4, by ocenić najbardziej dogodne miejsca potencjalnych odbić.

Kurs funta spada – para GBP/USD na wykresie H4

Z perspektywy wykresu czterogodzinnego para funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego wybiła wsparcie cenowe, które dotychczas kilkukrotnie już zatrzymywało parę przed dalszymi spadkami – inicjując podejścia pod górne ograniczenia pasma konsolidacyjnego. Jeśli i tym razem brytyjska waluta ma się w porę zacząć ponownie umacniać, wówczas poziom 1,29236 – widoczny również na poniżej przedstawionym wykresie powinien wyhamować spadki oraz wygenerować z tego miejsca ponowny wzrost z zakres 1.30200 – 1.31570. To z kolei oznacza dla inwestorów pozycyjnych okazję w perspektywie kolejnych 4 – 8 sesji handlowych.

Kurs funta GBPUSD 22 kwietnia 2019
Kurs funta GBPUSD 22 kwietnia 2019

Aby dołączyć do takiego scenariusza, trzeba obserwować wymieniony już poziom 1,29236 czy nie zajdzie na nim reakcja obronna wykresu. Jeśli tak, wówczas pozycja typu stop loss nie powinna przekraczać 25 pipsów w stosunku do 75 – 120 pipsów potencjalnego targetu dla pozycji długich.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here