Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym względnie spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych mogących przyczynić się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach popularnych walut. Wśród najistotniejszych bez wątpienia wymienić trzeba wstępne szacunki inflacji konsumenckiej i PKB w strefie euro oraz raport dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Kanady. Żadna z tych publikacji nie przyczyniła się jednak do powstania większej zmienności na notowaniach euro i dolara kanadyjskiego.Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:15 zauważymy, że dolar amerykański umacnia się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do funta szterlinga. Ten ostatni jest jednak najsilniejszą spośród walut grupy G8 i to nie tylko dziś, lecz również w skali całego miesiąca lipca, o czym więcej pisałem tutaj.

Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

Kurs funta zalicza najdłuższą wzrostowa serię w historii

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że funt umacnia się wobec dolara amerykańskiego już 11 sesję z rzędu, co jest najdłuższą wzrostową serią w historii notowań tej pary walutowej (a przynajmniej od grudnia 1979 roku). Warto zwrócić uwagę, że GBP zyskiwał w relacji do USD w trakcie 22 z 24 ostatnich sesji.

Wskutek tak znacznej aprecjacji, kurs funta pokonał niedawno niezwykle istotny opór w wysokości 1,2760 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, GBP mógłby wzrosnąć docelowo nawet w okolice 1,3340 USD.

GBPUSD Daily

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

invest
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) skorygował się do 1,1820 USD
Następny artykułKurs dolara po 3,72 zł w piątek 31 lipca, euro kosztuje 4,4033 zł, kurs GBP/PLN po 4,8925 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here