Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Mimo, że spośród opublikowanych dziś raportów makroekonomicznych na szczególną uwagę zasługiwał jedynie ten, obrazujący dynamikę wzrostu gospodarczego w Kanadzie, to jednak zmienność poszczególnych walut grupy G8 sprawiła, że nie można dziś było narzekać na nudę.

Kurs funta jednym z największych przegranych sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:30 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się w trakcie piątkowej sesji w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w relacji do jena japońskiego, który zyskuje w czasach paniki na rynkach finansowych. Największe spadki dostrzec można było natomiast na notowaniach kursu funta oraz dolara australijskiego i nowozelandzkiego.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro rośnie nieprzerwanie od sześciu dni

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od minionego piątku. W trakcie piątkowej sesji dostrzec mogliśmy jednak zarówno silne reakcja popytowe, jak również podażowe. Koniec końców rynek w dalszym ciagu oscyluje w okolicy technicznego oporu w wysokości 1.0990.

Kurs euro wobec dolara amerykańskiego
EURUSD Daily

Analizując obecną sytuację z punktu widzenia interwału tygodniowego zauważymy, że obecne wzrosty zostały zapoczątkowane wskutek odrzucenia dolnego ograniczenia trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego. Jeżeli zatem obecnie testowany poziom zostanie trwale pokonany i tendencja ta będzie kontynuowana, rynek mógłby dotrzeć nawet w okolice linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem tejże formacji.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Weekly

Kurs funta najniżej od października 2019 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta osłabia się w stosunku do dolara amerykańskiego już trzeci dzień z rzędu. W wyniku tej deprecjacji rynek pokonał horyzontalne wsparcie w wysokości 1.2870 i wybił dołem z formacji trójkąta rozszerzającego. W chwili pisania tego artykułu kurs funta znajduje się w okolicy kolejnej technicznej strefy. Jeżeli jednak i ten poziom zostanie trwale pokonany, wówczas kurs funta mógłby osunąć się docelowo nawet w rejon 1.2520.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta tonie kolejny dzień z rzędu. Euro i frank na nowych maksimach. Dolar próbuje odrobić straty
Następny artykułBlok po 22 – 28 lutego 2020: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here