Naga MarketsTickmillWeekendowy przegląd rynków to cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym co tydzień podsumowujemy to wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni. Oprócz analizy najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych znajdziesz tu również techniczne spojrzenie na główne pary walutowe.


Miniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Było to związane między innymi z tym, że na przestrzeni ostatnich dni żaden duży bank centralny nie obniżył swoich stóp procentowych. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie działo się nić. Wśród najważniejszych publikacji tygodnia wymienić trzeba bezsprzecznie raport z amerykańskiego rynku pracy, który obrazują skalę kryzysu jaki może dotknąć zdecydowaną większość gospodarek na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już ponad 22 mln osób w USA straciło pracę z powodu koronawirusa

W miniony czwartek poznaliśmy najnowszy raport Department of Labor. Wynika z niego, że pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 5,105 mln., w tygodniu kończącym się 11 kwietnia 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 5,245 miliona, co mimo, że jest wynikiem o 1,370 mln. niższym niż tydzień temu, to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już czwarty tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich czterech tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 22,043 mln osób.

Bank Kanady poszerza luzowanie ilościowe

W ciągu tygodnia odbyło się także kolejne posiedzenie Banku Kanady po którym instytucja zdecydowała się poszerzyć luzowanie ilościowe.

Bank ogłasza opracowanie nowego programu Provincial Money Market Purchase o wartości do 50 mld USD,. Ponadto, Bank ogłasza nowy program zakupu obligacji korporacyjnych, w ramach którego nabędzie do 10 miliardów USD obligacji korporacyjnych klasy inwestycyjnej na rynku wtórnym. Oba te programy zostaną wprowadzone w życie w najbliższych tygodniach. Wreszcie, Bank kontynuuje wzmacnianie swojego terminowego kredytu repo, aby umożliwić finansowanie na okres do 24 miesięcynapisano w oświadczeniu.

Jen japoński największym wygranym tygodnia


Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni całego tygodnia zauważymy, że ta była w ostatnich dniach dość znikoma. Najsilniejszą spośród walut grupy G8 okazał się jen japoński, którego kurs wzrósł na przestrzeni ostatnich dni o 1,01%. Tydzień do udanych zaliczyć może również funt szterling, który zyskał 0,38%. Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególne wyróżnienie zasługują natomiast kursy dolara nowozelandzkiego oraz euro, które traciły kolejno 0,80% i 0,61%.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8
Noworoczna zmienność walut grupy G8 | Źródło: mataf.net

Kurs euro w okolicy technicznego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek trwających od środy spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego. Mimo, że teoretycznie coś takiego mogłoby otworzyć drogę do większej deprecjacji, to w tym przypadku późniejsze spadki nie trwały zbyt długo. Kurs euro zatrzymał się bowiem już w okolicy kolejnego, najbliższego wsparcia w wysokości 1,0825 USD, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa.

W chwili obecnej obserwujemy re-test pokonanej wczoraj linii tendencji wzrostowej. Gdyby tylko opór ten został trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do spadków.

Kurs euro do dolara amerykańskiego
EURUSD H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCardano kontra Ethereum: Charles Hoskinson krytykuje Vitalika Buterina
Następny artykułPrzed nami kolejne fatalne dane! Koronawirus pogrąży światową gospodarkę?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Od początku było pewne, że lordowie angielscy wyszli z eurokolchozu dla swoich korzyści, a świat miał się zawalic. Do tego WB jest 3cim krajem świata co do nakładów na AI, odlecą jak rakieta od zdegenerowanych Francji i Nrd i ich kolonii jak Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here