Naga MarketsKurs funta: GBP/USD znów przy marcowych szczytach

Notowania funta względem dolara pozostają przy wczorajszych szczytach wokół 1,2482. Rejon ten jest też zbieżny z maksimum, jakie zostało ustanowione 27 marca przy 1,2484. W depeszach pojawiły się informacje o poprawie stanu zdrowia premiera Borisa Johnsona, który na początku tygodnia trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii, po tym jak kilkanaście dni temu zdiagnozowano u niego koronawirusa.

Technicznie wybicie 1,2484, ale przy większej aktywności rynku (czyli najwcześniej we wtorek) może być potwierdzeniem dalszych zwyżek GBPUSD.

Wykres tygodniowy GBPUSD
Wykres tygodniowy GBPUSD

Kurs dolara australijskiego: AUD liderem tygodnia w dolarowym zestawieniu G10

Dolar australijski zyskał względem amerykańskiego 5,51 proc. na przestrzeni ostatnich dni. Równie dobrze radził sobie młodszy brat NZD (dolar nowozelandzki), którego wynik to 3,72 proc. Skąd dobry wynik Antypodów? Trudno przypisywać to zachowaniu banków centralnych – RBA nie obniżył na wtorkowym posiedzeniu stóp procentowych, ale przeprowadził przecież szereg interwencyjnych działań w marcu (łącznie z uruchomieniem QE), a ze strony RBNZ popłynęły deklaracje o gotowości zwiększenia skali niestandardowych działań w razie potrzeby.

Wydaje się bardziej, że jest to dalszy ciąg technicznego odreagowania mocnej przeceny AUDUSD z marca, czemu sprzyjał też lepszy sentyment faworyzujący bardziej ryzykowne waluty kosztem dolara. Pośrednio zachowanie się walut Antypodów można wiązać z niezłym zachowaniem się chińskiego juana i oczekiwaniem na to, że chińska gospodarka szybko podniesie się po pandemii, aktywizując tym samym cały region Azji, który ma też znaczenie dla gospodarek Australii i Nowej Zelandii.

Wykres tygodniowy AUDUSD
Wykres tygodniowy AUDUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here