Kurs funta i franka zaczyna tydzień od wzrostów. Dolar nieznacznie traci, a euro bez zmianW poniedziałek 31 maja 2021 roku, kursy walut na rynku Forex poruszają się stosunkowo spokojnie. Najwięcej zyskuje funt szterling i frank szwajcarski. Notowania dolara z kolei tracą najmocniej w dzisiejszym zestawieniu. Euro oscyluje w okolicach otwarcia sesji. Sprawdź ile dziś kosztuje euro EUR/PLN, dolar USD/PLN, funt GBP/PLN oraz franka CHF/PLN.

  • Kurs dolara z szansą na kontynuację trendu spadkowego
  • EUR/PLN na ważnym wsparciu
  • Kurs funta koryguje ostatni spadek
  • CHF/PLN najniżej od września 2020 r.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
Para walutowa Kurs Nazwa
EUR/PLN 4,4819 euro
USD/PLN 3,6775 dolar
GBP/PLN 5,2138 funt
CHF/PLN 4,0865 frank

Kurs funta testuje konfluencje oporu

Kurs funta w minionym tygodniu osunął się do dolnej wstęgi Bollingera, która zadziałała jako wsparcie. Odbicie zaprowadziło notowania USD/PLN do 100-dniowej średniej, która została w piątek skutecznie przetestowana. Wybicie w dół pod piątkowe minima może wskazywać na zakończenie korekty i kierować cenę do obszaru wsparcia przy 5,15/14 zł.

Notowania franka w okolicach 4,09 zł

Kurs franka odbił w ubiegłym tygodniu od obszaru wsparcia w okolicach 4,08 – 4,09 zł. Cena w rezultacie dotarła do oporu znajdujące się przy 4,11 zł, który powstrzymał kupujących przed dalszą ekspansją. Piątkowej osunięcie o prawie 0,6 na parze walutowej CHF/PLN doprowadziło do zamknięcia sesji na poziomie najniższym od września 2020 r. Dziś natomiast dołek został jeszcze pogłębiony, a jego przełamanie na koniec sesji otworzyłoby drogę do spadków w kierunku 4,06 zł.

Kurs dolara gotowy na dalsze spadki?

Kurs dolara porusza się w dynamicznym trendzie spadkowym o czym świadczy obecność notowań pod 20-dniową średnią (środkowa wstęga Bollingera). W ubiegłym tygodniu para walutowa USD/PLN nieznacznie odbiła i ponownie testowała strefę przy 3,69/70 zł, która teraz działa jako opór.

Wybicie czwartkowych i piątkowych minimów wskazywałoby na potencjał do kontynuacji trendu spadkowego. Celem w przypadku realizacji tego scenariusza będzie kluczowe wsparcie przy 3,62 zł.

invest

Kurs euro na ważnym wsparciu

Notowania euro odbiły w minioną środę od kluczowej strefy wsparcia w okolicach 4,48 zł. Jednakże, byki nie zdołały kontynuować tego ruchu i zyski na EUR/PLN zostały oddane. Ostatniego dnia maja kurs otworzył się ponownie ponad wsparciem. Skuteczne wybicie tej strefy otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku 4,42 zł.

Alternatywnie, utrzymanie kursu euro ponad wsparciem na zamknięciach sesji dawałoby szansę na cofnięcie do oporu przy 4,52 zł, który zbiega się z 200-dniową oraz 20-dniową średnią.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here