Kurs funta i franka w górę, dolar i euro stabilnie do złotego. Czwartek 30 kwietnia
Banknoty PLN

Dzisiejsza sesja przynosi dalszą przecenę polskiego polskiego złotego. W czwartek 30 kwietnia złotówka traci najmocniej do funta brytyjskiego i franka szwajcarskiego. Z kolei złotówka jest notowana płasko do euro i dolara. Jak widać ani decyzja Fed ani EBC nie wpłynęły na większą zmienność. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty jest notowany płasko do euro i dolara
  • Złotówka traci jednak franka i funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 4,1640 zł 30.04.2020, godzina 16:20
Kurs euro EURPLN 4,5370 zł 30.04.2020, godzina 16:20
Kurs funta GBPPLN 5,2280 zł 30.04.2020, godzina 16:20
Kurs franka CHFPLN 4,2940 zł 30.04.2020, godzina 16:20

Kurs euro do złotego wybija powyżej górnego ograniczenia formacji trójkąta

Kurs euro do złotego znajduje się dziś po południu w rejonach punktu odniesienia. Aktualny kurs EURPLN kształtuje się na poziomie 4,5370 zł. Sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla złotówki i pomimo wyraźnej konsolidacji, dalszy ruch w górę w kolejnych dniach jest możliwy.

Patrząc technicznie na EURPLN w ujęciu H4, notowania utrzymywały się w ostatnim czasie w ruchu bocznym i wciąż się w niej znajdują. Pomimo wybicia z lokalnej konsolidacji, która przybrała kształt trójkąta, nie widać większego przyspieszenia. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Wykres EURPLN
EURPLN interwał H4

Kurs funta GBP wciąż w trendzie wzrostowym, GBPPLN przy 5,21 zł

Polski złoty traci dziś w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs funta do złotego zbliża się coraz śmielej do tegorocznych szczytów, para walutowa GBPPLN znajduje się tuż przy poziomie 5,25 zł. Główna tendencja pozostaje niestety negatywna dla polskiego złotego.

Wykres funta do złotego
GBPPLN interwał H4

Patrząc na interwał H4, ostatnio pisaliśmy o kluczowym wsparciu, które wynikało z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Rynek zgodnie z oczekiwaniami odbił od strefy wsparcia przy 5,12 zł, tym samym zwiększa się szansa atak ostatnich maksimów. Dopiero zejście poniżej dolnego ograniczenia 1:1 mogłoby zmienić tendencję na tej parze walutowej.

Kurs dolara (USD) do złotego (PLN) pozostaje w ruchu bocznym

Patrząc technicznie na wykres USDPLN, para walutowa utrzymuje się w “męczącej” konsolidacji pomimo wyjścia powyżej linii trendu. W krótkim terminie wciąż możliwy jest dalszy ruch boczny. Niemniej trzeba pamiętać, że średnioterminowa tendencja pozostaje niekorzystna dla naszej waluty.

Wykres USDPLN
USDPLN interwał H4

Na interwale H4 doszło do pokonania górnego ograniczenia formacji trójkąta. Linia poprowadzona po ostatnich wierzchołkach została wybita, co z perspektywy analiz technicznej przemawia za scenariuszem wzrostowym. Gdyby jednak w najbliższych dniach ponownie doszło do korekty, poziom 4,09 zł powinien stanowić kluczowe wsparcie, wypada tutaj między innymi mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Kurs franka CHFPLN pozostaje w konsolidacji, kurs wraca poniżej 4,30 zł

Patrząc na przedział czasowy D1, kurs franka do złotego, nie widać końca konsolidacji. Dziś CHFPLN utrzymuje się nieco poniżej poziomu 4,30 zł Główna tendencja niestety pozostaje niekorzystna dla PLN. Cierpliwie czekamy na wybicie z ruchu bocznego, który przybiera kształt trójkąta.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Spoglądając na wykres D1, widać co prawda lokalną konsolidację, niemniej w średnim terminie trend jest wzrostowy. Jeżeli trend z szerszej ramy czasowej będzie kontynuowany, niewykluczone jest przyspieszenie ruchu wzrostowego. Z kolei gdyby doszło do głębszej korekty, to jako najbliższe wsparcie należy brać pod uwagę mierzenie 23,6% oraz 38,2% Fibonacciego. To drugie jest dodatkowo poparte geometrią 1:1.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here