Kurs polskiego złotego umacniał się w trakcie czwartkowej sesji wobec franka szwajcarskiego i funta szterlinga. Równocześnie tracił jednak wobec dolara amerykańskiego i euro, które natomiast zyskiwało dzięki decyzji monetarnej Europejskiego Banku Centralnego.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2590 Euro
USDPLN 3,8217 dolar
GBPPLN 4,7579 funt
CHFPLN 3,8559 frank

Kurs euro powyżej 4,2590 zł

Kurs euro (EUR) przeżywał w trakcie czwartkowej sesji istny rollercoaster. Pomimo spadków spowodowanych publikacją decyzji monetarnej EBC z godz. 13:45, późniejsza konferencja prasowa i wypowiedzi Mario Draghi’ego przyczyniły się do znacznego umocnienia kursu euro. Ostatecznie, o godz. 18:10 zyskuje on wobec polskiego złotego 0,15% i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, notowania pary EURPLN mogłyby dotrzeć nawet w rejon 4,2750 zł.

Kurs euro powyżej 4,2590 zł

Kurs franka szwajcarskiego znów poniżej 3,86 zł

Wskutek wtorkowych wzrostów, kurs franka szwajcarskiego pokonał niezwykle istotny opór w rejonie 3,86 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od dwóch lat. Wczoraj kurs CHF utrzymywał się na względnie stabilnym poziomie, by dziś osunąć się aż o 0,49%. To właśnie w wyniku tej deprecjacji kurs franka ponownie znalazł się poniżej 3,86 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 3,84 zł.

Kurs franka szwajcarskiego znów poniżej 3,86 zł

Kurs funta obija od istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPPLN zauważymy, że wskutek wtorkowej i środowej aprecjacji kurs funta znalazł się na najwyższym poziomie od miesiąca. Wzrosty te zatrzymały się jednak w okolicy pokonanej jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, gdzie dziś znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, niewykluczone, że w najbliższym czasie kurs funta znów spadnie.

Kurs funta obija od istotnego oporu

Kurs dolara w okolicy technicznego oporu

Wskutek ostatnich wzrostów, kurs dolara dotarł w okolice horyzontalnego oporu (3,8180 zł) zbiegającego się z mierzeniem 61,8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to ostatnio pokonane wsparcie, które w chwili obecnej testowane jest jako opór, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja podażowa. Jeżeli tak się stanie i strefa ta zostanie trwale odrzucona, kurs dolara mógłby zaliczyć kolejną falę spadków.

Gdyby natomiast obecnie testowany poziom został jednak pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w rejon górnego ograniczenia trwającego od kilku miesięcy kanału wzrostowego.ś

Kurs dolara w okolicy technicznego oporu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here