Naga MarketsKurs funta i franka będzie mocniejszy od euro - wynika z prognoz Danske BankW wakacyjnym przeglądzie rynku Forex, Danske Bank analizował m.in. sytuacją na parach EUR/GBP oraz EUR/CHF. Analitycy skłaniają się ku umocnieniu kursu funta i franka w stosunku do euro. Zobaczmy, jakie poziomy prognozują w perspektywie 12-miesięcy.

Kurs funta wspierany przez lepsze perspektywy gospodarcze i bardziej jastrzębi bank centralny 

— Oczekujemy, że w drugiej połowie Wielkiej Brytanii ożywienie gospodarcze będzie kontynuowane. Historyczny związek między nowymi przypadkami a hospitalizacjami znacznie się pogorszył z powodu szczepionek, a Wielka Brytania ponownie w pełni otworzyła się 19 lipca. Inflacja była wyższa niż przewidywano w ostatnich miesiącach, co poparło nasze stanowisko, że Bank Anglii (BoE) zaostrzy politykę pieniężną wcześniej niż EBC – wskazuje Danske.Analitycy spodziewają się kontynuacji spadków na parze walutowej EUR/GBP z uwagi na bardziej optymistyczne perspektywy gospodarczej dla Wielkiej Brytanii niż strefy euro. Funta ma również wspierać bardziej jastrzębi BoE.

W perspektywie 12-miesięcy kurs euro do funta ma się osunąć do poziomu 0,83 GBP, prognozuje Danske.

fpmarkets

Kurs euro do franka w górę, ale nie tak mocno, jak prognozuje konsensus

Kurs euro do franka handlowany jest poniżej 1,09 CHF od czasu ostatniej aktualizacji prognoz przez Danske. Para walutowa EUR/CHF nie porusza się zatem zgodnie z oczekiwaniami. Analitycy uważają, że jednym z powodów rozminięcia się z prognozami jest spadek realnych stóp procentowych w USA.

Danske nadal jednak uważa, że realne stopy wzrosną z uwagi na bardziej jastrzębią Rezerwę Federalną. To z kolei miałoby wesprzeć notowania EUR/CHF. W perspektywie roku kurs euro do funta ma się znaleźć na poziomie 1,11 CHF. Wcześniej prognoza wskazywała na poziom 1,11 CHF. 

invest

Potencjalną dziką kartą dla pary walutowej EUR/CHF może być poprawa makro w Europie, która sprawiłaby, że rynki zaczną dyskutować o podwyżkach stóp proc. przez EBC. Inny przypadek mogący zachwiać kursem stanowi pogorszenie sentymentu do ryzyka.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here