Naga MarketsKurs funta i euro [GBP/USD, EUR/USD] w czwartek, 23 września 2021 r.Notowania GBPUSD odreagowują w czwartek rysując techniczną formację przenikania na dziennym wykresie – biała świeca po wczorajszej czarnej – co może zapowiadać nieco większy ruch.

Kurs funta. GBP/USD – okno na pozytywną niespodziankę?

Dzisiaj pomaga temu słabszy dolar, oraz lepszy sentyment na giełdach (funt reaguje na zmiany ryzyka), chociaż kluczowym elementem może okazać się dzisiejsze posiedzenie Banku Anglii, a konkretnie jego zapiski pod kątem rozkładu głosów za wygaszeniem skali skupu aktywów.Jeżeli do Michaela Saundersa dołączą inni, a komunikat wskaże na to, że MPC jest bardziej elastyczna pod kątem zmian polityki w nadchodzących miesiącach, to funt może mieć więcej szans na pozytywne odreagowanie w kolejnych kilkunastu dniach. Wprawdzie pewnym obciążeniem może być zamieszanie wokół brexitu – Londyn chce renegocjacji zapisów dotyczących Irlandii Północnej – ale nie powinien to być aż tak istotny czynnik.

Wykres dzienny GBPUSD

Technicznie robi się ciekawy układ ze wsparciem przy 1,3590-1,3610. Potencjalne potrójne dno może dawać większe szanse na odreagowanie.

Kurs euro. EUR/USD – tylko na chwilę poniżej 1,17

Po bardziej „jastrzębim” wydźwięku posiedzenia FED notowania EURUSD zeszły wczoraj wieczorem poniżej bariery 1,17, ale nie trwało to długo. Po ustanowieniu dołka przy 1,1683 (20 pipsów ponad sierpniowym minimum), szybko powróciliśmy powyżej 1,17.

Słabszy dolar dzisiaj tłumaczony jest bardziej dobrą kondycją giełd, które widzą szanse na wyciszenie tematu Evergrande (plotki o możliwym bailoucie za kilka dni).

Sama interpretacja przekazu z FED pozostaje natomiast dyskusyjna, gdyż perspektywa listopadowego taperingu, oraz podwyżki stóp procentowych już w końcu 2022 r. może raczej dawać dolarowe wskazania – chyba, że założymy, że poprzeczka na 2022 rok, ale i też kolejne lata (do 2024 r. aż 7 podwyżek) została zawieszona nazbyt wysoko i teraz będzie można zakładać „gołębie” niespodzianki.

invest
Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Analiza techniczna pokazuje, że oporem nadal jest poziom 1,1750 i dopóki nie zostanie złamany, trudno będzie oceniać na ile wczoraj przy 1,1683 mieliśmy jakiś średnioterminowy dołek podobny do tego z sierpnia przy 1,1663. Na wskaźnikach brakuje pozytywnych dywergencji z kursem, które zwyczajowo pojawiają się w momentach zmiany trendu.

Być może, zatem w kolejnych dniach dolar jeszcze da o sobie znać i na EURUSD powrócimy poniżej 1,17? Zwłaszcza, że wrześniowe szacunki indeksów PMI dla strefy euro wypadły blado, co podbija scenariusz, że EBC nie będzie się szczególnie spieszył ze zdejmowaniem akomodacyjnej polityki.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | kurs akcji lpp | index dow jones | akcje pkn orlen | komentarz giełdowy | kryptowaluty ranking | giełda datawalk |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here