Kurs funta i dolara ponad 0,5 proc. w górę. Euro i frank także na plusie w poniedziałek 23 listopada
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas poniedziałkowej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci najmocniej do funta i dolara, gdzie obserwujemy 0,5% przecenę. Złotówka osłabia się także do franka i euro, tutaj ruchy wynoszą odpowiednio 0,2% i 0,3%. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w poniedziałek 0,5% do funta i dolara
  • Nasza krajowa waluta traci także w ujęciu do franka i euro
  • EUR rośnie 0,2%, a CHF dodaje 0,3%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7799 zł 23.11.2020, godzina 18:50
Kurs euro EURPLN 4,4749 zł 23.11.2020, godzina 18:50
Kurs funta GBPPLN 5,0321 zł 23.11.2020, godzina 18:50
Kurs franka CHFPLN 4,1431 zł 23.11.2020, godzina 18:50

Kurs funta z perspektywą dalszej zwyżki?

Na kursie funta do złotego możemy obserwować wyraźne wzrosty w poniedziałek. Niewykluczone więc, że para walutowa GBP/PLN ma chęć na wybicie z lokalnej konsolidacji. W ubiegłym tygodniu doszło do odbicia od dolnego ograniczenia układu 1:1, przez co kurs ponownie znalazł się powyżej psychologicznej bariery 5 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami At, tak długo jak nie dojdzie do zanegowania struktury geometrycznej zaznaczonej przerywanym prostokątem, należy oczekiwać dalszych wzrostów. Dopiero w momencie wybicia dołem wspomnianego układu 1:1 sprzedający mogą odzyskać przewagę.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs dolara dynamicznie odbija od wsparcia przy 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN odbiły się od kluczowej strefy wsparcia przy 3,77 zł, o której pisaliśmy w poprzednich analizach. Aktualnie jako najbliższy opór należy traktować biegunowość pokonanego układu 1:1. Jeżeli kurs wróci do środka geometrii, wzrosty mogą przybrać na sile. W przeciwnym razie, odbicie się i zejście poniżej poziomu 3,77 zł, może prowadzić do testu wsparcia przy 3,6550 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs euro w górę, jednak poniżej oporu

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro zyskuje dziś do złotego. Niemniej notowania utrzymują się w zakresie wąskiej konsolidacji, poniżej ważnego oporu przy 4,4950 zł. Tak długo jak nie zobaczymy wyjścia powyżej, należy oczekiwać dalszych spadków. Jeżeli sentyment w średnim terminie nie ulegnie zmianie, możliwy jest test kolejnej strefy wsparcia przy 4,4320 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka ponownie broni linii trendu 

W ostatnich dniach na kursie franka szwajcarskiego do złotego bronione jest wsparcie wynikające z linii trendu wzrostowego z interwału W1. Należy jednak zauważyć, że kupujący nie mają siły wybić się powyżej oporu przy 4,1620 zł. Dopiero jego pokonanie może prowadzić do ruchu w kierunku oporu przy 4,2250 zł. Wsparciem pozostaje z kolei wspominana linia trendu zaznaczona na poniższym wykresie kolorem czerwonym. Jej zanegowanie może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here