Naga MarketsKurs funta i dolara NZD rosną w poniedziałek. USD próbuje jednak blokować ruchy na GBP/USD i NZD/USDDzisiaj po południu (godz. 16:30) polskiego czasu premier Johnson ma ogłosić w parlamencie tzw. mapę drogową dla odmrażania gospodarki, co jest wiadome na rynkach już od tygodnia. Między innymi w oczekiwaniu na te doniesienia notowania funta wspięły się na nowe szczyty niezależnie od wahań globalnego ryzyka w ostatnim czasie. Nad ranem kurs GBPUSD przetestował okolice 1,4050, choć później na chwilę zjechał poniżej 1,40. Czy to sygnał, że możemy być świadkami tzw. sprzedaży faktów (realizacji zysków)?

Kurs funta (GBP/USD) – sprzedaż faktów? Tak, ale na krótko

Teoretycznie na rynku plotkuje się, co może znaleźć się w mapie Johnsona (pierwsze otwarte będą szkoły, restauracje i puby na końcu) i pewnie sam fakt jej oficjalnej publikacji nie da już kolejnego mocnego impulsu do ruchu na funcie i może zaowocować nieznaczną korektą notowań. Niemniej, jeżeli oczekujemy głębszej korekty na GBPUSD, to kluczowy jest tu globalny sentyment i postrzeganie dolara na szerokim rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teoretycznie kombinacja rosnących rentowności amerykańskich obligacji i słabszych nastrojów na Wall Street, może dać taki efekt, ale pytanie czy akurat w najbliższych dniach. Odnoszę wrażenie, że rynki mogą skupić większą uwagę na perspektywach odmrażania kluczowych gospodarek i spodziewanego ożywienia w najbliższych miesiącach, co pozwoli jeszcze na rajd ryzyka.

Wykres dzienny GBPUSD

W średnim terminie kluczowym oporem pozostaje strefa szczytów sprzed 3 lat przy 1,4250-1,4350. Krótkoterminowe wsparcie można wyznaczyć przy 1,4000 i 1,3965.

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) – cenne wsparcie z S&P

Czy ruch ze strony agencji S&P to jaskółka pewnych tendencji, które zaczną być zauważalne w najbliższych miesiącach? Trudno ocenić, gdyż finanse wielu krajów zostały mocno nadszarpnięte pandemią i analitycy agencji ratingowych będą raczej ostrożni w swoich ocenach. W każdym razie dla Nowej Zelandii mamy podwyżkę ratingu do AA+, co tłumaczone jest tym, że kraj lepiej radzi sobie z pandemią i tym samym jest dobrze przygotowany na spodziewane globalne ożywienie za kilka miesięcy.

Dla inwestorów to mocny sygnał ucinający dyskusje o “gołębiości” ze strony RBNZ i przekładający się na coraz wyraźniejszy ruch na lokalnym rynku długu. Rentowności 10-letnich obligacji rządu Nowej Zelandii skoczyły dzisiaj do 1,67 proc. z 1,535 proc. obserwowanych w piątek. W takim środowisku łatwo było o wybicie nowego szczytu na NZDUSD (0,7337)

Wykres dzienny NZDUSD

Niemniej na świecie dzisiaj nastroje są jednak słabe, co zaowocowało szybkim zduszeniem ruchu i powrotem poniżej szczytu z 6 stycznia przy 0,7314. Niemniej trudno oczekiwać jakiejś głębszej korekty przy tak mocnym podkładzie makro z NZ. Wsparcie to okolice 0,7267 (maksimum z 16 lutego). Bardziej prawdopodobny pozostaje scenariusz dalszych wzrostów w kolejnych dniach.
ZamknijZobacz wszystkie Komentarze

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | mercator forum parkiet | akcje bitcoin | bitcoin kurs dzisiaj | dolar prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here